178171

З Держрезерву намагалися вивезти насіння соняшника вартістю понад 2,7 млн грн

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура запобігли розкраданню і незаконному вивезенню майна Державного агентства резерву України на суму 2,7 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

«НАБУ запобігло розкраданню і незаконному вивезенню майна Держрезерву – насіння соняшника вартістю понад 2,7 млн грн, що зберігалося на базах у Сумській області. Невідкладні слідчі заходи здійснено 18-19 листопада у межах розслідування можливих зловживань із боку службовців держпідприємств Держрезерву, спрямованих на заволодіння майном», – інформують у відомстві.

За даними пресслужби НАБУ, детективи припинили спроби заволодіння та незаконного вивезення майна Держрезерву, та вилучили документи, якими підтверджується протиправна діяльність. Водночас, як стверджують у бюро, посадовці Держрезерву другу добу перешкоджають поверненню майна на зберігання.

«Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснюють з листопада 2020 року. Попередня правова кваліфікація – ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)», – додали в НАБУ.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні дорожчають помідори

Аналітики проекту EastFruit. повідомляють, що протягом усього поточного тижня продавцям вдається підвищувати відпускні ціни на імпортні томати. Такі тенденції вдається зберігати завдяки активному попиту в умовах недостатньої пропозиції з місцевих комбінатів.

Поставки помідорів з Туреччини стабільні вже третій тиждень поспіль. У той же час попит на дану продукцію, за словами продавців, досить активний і в більшості своїй продажі імпортних томатів орієнтовані на роздрібні мережі. З огляду на стабільні темпи збуту, продавці отримали чергову можливість підвищити відпускні ціни.

Так, на сьогоднішній день помідори, завезені з Туреччини, вдається продавати по 28-32 грн / кг ($ 0,99-1,13 / кг), тоді як в кінці минулого робочого тижня угоди укладалися в межах 26-28 грн / кг ( $ 0,92-0,99 / кг).

Що стосується томатів з місцевих стаціонарних тепличних комбінатів, то ціни в даному сегменті залишалися на рівні минулого тижня. За словами продавців, якість даної продукції була невисокою, що і не дозволяло підвищувати відпускні ціни навіть в умовах активного попиту. У підсумку, продажу помідорів місцевого виробництва здійснювалися в межах 22-30 грн / кг ($ 0,78-1,06 / кг).

Що стосується подальших прогнозів, то учасники ринку припускають, що незабаром поставки томатів з Туреччини збільшаться, і, з огляду на те, що сезон реалізації в українських комбінатах добігає кінця, основна пропозиція томатів становитиме імпортна продукція.

Цифра дня: якою цьогоріч була врожайність ягідних культур

Про це розповіла агроном-консультант Ельвіра Абселямова, пише AgroTimes.

За словами експертки, середня врожайність малини в Україні у 2020 році складала 4,24–9,55 т/га (4,6 т/га у 2019-му). Проте деяким господарствам вдалося отримати близько 10 т/га.

Лохина дала всього 1,9–3,1 т/га (3 т/га у 2019-му). При цьому дані не враховують вік рослин. Лохина починає входити у повне плодоношення на 5-й рік, тому господарства в Україні виходять на повну врожайність поступово. 

«Загалом, можна орієнтуватися в середньому на 10–12 т/га, а малим підприємствам, де легше отримати високу врожайність, – навіть на 15 т/га», – зауважила Ельвіра Абселямова.

Суниця садова має врожайність 7,8–10,9 т/га  (7,3 т/га у 2019-му). 

«По цій культурі у відкритому ґрунті можна вийти на врожайність до 15–20 т/га і навіть до 20–25 т/га, – розповіла агроном-консультант. – Багато залежить від вибору сорту, схеми садіння, в тому числі від загущення, яке можливе без втрати якості ягоди. Адже є різниця: висаджено на гектарі 25 чи 50 тис. рослин. Є господарства в Київській області, які в цьому році в захищеному ґрунті отримали по 35 т/га. У південних регіонах є свої особливості, зокрема, це стосується вирощування ранньої суниці садової в теплицях і тунелях, яка цьогоріч на Херсонщині подекуди дала рекордний урожай 37 т/га із розрахунку на одну рослину 7 кг і більше».

За словами експертки, з ожини у відкритому ґрунті  можна отримати врожайність до 20 т/га, хоча цифри називаються різні. 

«Причина в тому, що ожина сильно пошкоджується заморозками, тому багато залежить від того, чи виробник у змозі організувати укриття рослинам на зиму, – пояснила експертка. – У захищеному ґрунті врожайність може сягати 40 т/га».

У Багдаді все спокійно: Мінекономіки ігнорує загрозу дефіциту кукурудзи

Попри посуху і різке скорочення загального валу зернових у МЕРТі роблять вигляд — у Багдаді все спокійно. При чому професійність прогнозів профільного відомства еволюціонує на очах, пише AgroPolit.com.

Зокрема, 19 серпня 2020 року заступник міністра економіки Тарас Висоцький повідомляє, що погодні умови останніх тижнів спричинили або втрату потенційного врожаю кукурудзи, або суттєве його зниження. Якщо осінні погодні умови будуть сприятливими, урожай кукурудзи передбачається на рівні 35 млн т, а загальний урожай зерна — на рівні 70 млн т.

А вже за 10 днів говорить про мінус 3 млн т на одній кукурудзі:

В Україні продовжуються аномально високі температури і засуха. У результаті суттєво знижується урожайність кукурудзи. Наразі очікуємо валового збору кукурудзи 33 млн т і 68 млн т зернових у цілому», — каже той же Висоцький.

Натомість у звітові USDA 10 листопада 2020 р зазначається, що виробництво кукурудзи в Україні у 2020/2021 МР знижено на 8 млн т (22%) до 28,5 млн т (з 36,5 млн т в жовтневому прогнозі). І це при рекордному посіві цієї культури в цьому році — на площі 5,5 млн га.

Раніше повідомлялося, що державі потрібно обмежити вивіз українського зерна, оскільки це призведе до того, що Україна буде змушена імпортувати пшеницю та кукурудзу.

Нагадаємо, різке збільшення вартості кормів через ситуацію, яка склалася на ринку зернових упродовж останніх кількох місяців, негативно вплинуло на собівартість виробництва продукції тваринництва.

Також Асоціація свинарів України прогнозує, що через дорогі корми багато свиногосподарств залишать ринок.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Ristone Holdings достроково погасив векселі банку Credit Agricole

Теґи: 

Про це повідомляє прес-служба Ristone Holdings.

Агрохолдинг Ristone Holdings достроково завершив погашення авальованих векселів банку Креді Агріколь на суму 35 мільйонів гривень. Це був останній платіж за зобов'язаннями за 2020 рік.

Нагадаємо, у Ristone Holdings узгоджують структуру посівів на 2021 рік

Ваш вибір 'Подобається'.

Дефіцит пропозицій піднімає ціни на кукурудзу в Україні

На тлі прогнозів рекордного врожаю кукурудзи в Україні навесні різко виросли форвардні продажі, і вже на початку літа було законтрактовано 10 млн т кукурудзи з поставкою у жовтні-грудні. Різке зростання світових цін на кукурудзу внаслідок активного попиту з боку Китаю та зменшення врожаю кукурудзи в Україні до 28-29,5 млн т у порівнянні з прогнозом у 38-39 млн т та 35,5 млн т у 2019 р. призвело до дефолтів по поставкам з боку виробників, особливо після підвищення цін за останні три місяці на 60-80 $/т.

Для виконання контрактів та залучення необхідних партій трейдери у жовтні змушені були підняти закупівельні ціни в порту до 225-230 $/т або 7700-7800 грн/т, але це не активізувало поставки. Закривши контракти трейдери опустили ціни до 210-215 $/т або 7300-7450 грн/т, але продажі майже зупинилися, внаслідок чого вчора ціни знову виросли до 217-223 $/т або 7500-7600 грн/т. Ціни на українську кукурудзу не відповідають ринку, де ціни на поставки покупцям складають 250-255 $/т, поставка у травні до В’єтнаму торгується по 245 $/т C&F, а ціни на поставки у серпні не перевищують 220 $/т C&F.

Ціни на кукурудзу на біржі у США з початку тижня виросли на 2,3% до 169 $/т на тлі дефіциту опадів в Аргентині, що погіршує стан посівів кукурудзи. Тривала відсутність закупівель американської кукурудзи Китаєм посилює песимізм трейдерів. Сьогодні вийде звіт по експортних продажах за тиждень, де будуть детально вказані обсяги та напрямки продажів.

Низькі ціни на нафту та висока ціна на кукурудзу не вплинули на виробництво етанолу в США, яке минулого тижня склало 962 тис барелів/добу, що на 15 тис барелів/добу поступається показнику попереднього тижня, відповідає споживанню 2,48 млн т кукурудзи на тиждень та майже дорівнює торішньому рівню 1 млн барелів/добу.

Високий попит з боку етанолової промисловості та експортерів підвищує ціни на американську кукурудзу з поставкою у грудні до 220 $/т FOB US Gulf, що майже не залишає варіантів придбати кукурудзу з поставкою у грудні – січні будь-де, окрім України або США, чим активно користуються виробники, реалізуючи кукурудзу за високими цінами.

Джерело: graintrade.com.ua