ЛЬВ В 950Х100 06

ЛЬВ В 950Х100 06

З кожним днем простою  вантажівок на україно-польському кордоні втрати аграріїв збільшуються

З кожним днем простою  вантажівок на україно-польському кордоні втрати аграріїв збільшуються
Фото: з відкритих джерел

Блокада польських перевізників на кордоні з Україною призводить до простоїв вантажівок з українським збіжжям та додаткових втрат для товаровиробників.

Ситуацію коментує заступник голови  ВАР Денис Марчук:

“Згадаємо, коли почалися заборони імпорту з боку європейських країн, аграрії вже тоді втратили десятки мільйонів доларів. Українські товаровиробники знайшли альтернативні ринки збуту, в тому ж ЄС, починають туди поставляти збіжжя, не продаючи на території Польщі. Тепер польські перевізники придумали іншу блокаду у вигляді заборони руху вантажних автомобілей, які перевозять зернову групу, продукти з доданою вартістю. Такі затримки на кордоні будуть негативно впливати на платоспроможність товаровиробників”.

Такі дії Польщі ставлять під сумнів оголошений курс  на євроінтеграцію України.

“Дії Польщі викликають питання щодо перспективи членства України в ЄС. Ніби все погоджено, Україна рухається в Європу, але складається ситуація, що члени ЄС перешкоджають майбутнім членам ЄС. Блокада польських перевізників завдає кривди іншим європейським партнерам, які чекають на українську продукцію, оскільки, наприклад , Італія та Німеччина зацікавлені в поставках з України. Тому, звичайно, потрібно врегулювання конфлікту на рівні ЄС. Як варіант, ми могли б повернутися до питання європейських інтервенцій. Інакше Україна порине в чергову логістичну кризу. В нас не працює повноцінно Чорне море, сухопутні напрямки і річкові порти  лишалися ключовими напрямками для українського експорту”, – резюмував заступник голови ВАР.

У звʼязку з блокуванням польського кордону на виїзд в Україну очікує тисяча вантажівок. Вони стоять на пунктах пропуску “Ягодин – Дорогуськ”, “Краковець – Корчова” та “Рава-Руська – Гребенне”, повідомив речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

За його словами, половина з цих транспортних засобів чекають на вїʼзд  у напрямку пункту пропуску “Ягодин”.

“Скоріш за все, ситуація буде тільки ускладнюватися, адже, як зазначали самі польські перевізники, вони планують таку довготривалу акцію. Ми ж, звісно, сподіваємося, що такі дії вони припинять якомога швидше”, – висловився Демченко.

Чиновник додав, що протестувальники не блокують рух для автобусів і легкового транспорту.

Страйк польських перевізників

У понеділок, 6 листопада, польські перевізники розпочали страйк на кордоні з Україною, фактично заблокувавши кордон для вантажівок і пропускаючи лише один такий транспортний засіб на годину.

Перед стартом протесту вони обіцяли пропускати гуманітарні й військові вантажі, автобуси та приватний автотранспорт.

Причиною страйку організатори називали надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

Серед вимог, зокрема, називалися:

  • повернення дозвільної системи для українських перевізників на перетин кордону із Польщею, яку було скасовано з початком “транспортного безвізу” в червні 2022 року;
  • отримати окрему чергу в “єЧерзі” для авто на номерах ЄС;
  • отримати окрему чергу на всіх кордонах для порожніх фур;
  • отримати доступ до української системи “Шлях”. 

Один з організаторів страйку, підприємець Томаш Борковський, розповідав:

“Зараз мій водій,щоб зареєструватися в електронній черзі в Україні, повинен їхати в Україну, а найближчий термін, щоб легально зареєструватися і перетнути назад кордон, – це 12 днів. То він 12 днів має жити в машині, десь на паркінгу або просто при дорозі перед пунктом пропуску, щоб могти повернутися додому порожнім. А якщо завантажений, то черга ще довша. 

Український водій може піти додому і чекати вдома. Йому не платять, бо він сидить вдома, а я своєму водію маю заплатити за кожен день, бо він на роботі. Я вважаю, це нечесно щодо нас. Наприклад, українські водії, які приїжджають до Польщі завантажуються і виїжджають з Польщі, вони не змушені стояти стільки часу, не чекають так довго на виїзд”.

У Мінінфраструктури України вказували про готовність до конструктивного діалогу, але жодних офіційних вимог від польських перевізників не було отримано.

У відомстві зазначали, що для вирішення ситуації, яка “шкодить інтересам обох країн”, українська сторона постійно контактує з посольством у Польщі, Міністерством інфраструктури Польщі, Єврокомісією, а також українськими перевізниками та прикордонними службами.

Пізніше заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Мустафа Найєм заявив, що українська сторона не буде обговорювати можливість виконання вимог польських перевізників. 

Він пояснив, що угода про лібералізацію вантажних перевезень була ратифікована та погоджена усіма членами Євросоюзу, й підписана між Україною та блоком, а не якоюсь окремою країною.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/z-kozhnym-dnem-prostoyu-vantazhivok-na-ukrayino-polskomu-kordoni-vtraty-agrariyiv-zbilshuyutsya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    10 Вересня

    Масло продовжує дорожчати

    Як відрізняються ціни на картоплю, помідори, огірки та цибулю у супермаркетах та на ринках

    9 Вересня

    Експорт зерна у цьому сезоні на понад половину більший за торішній

    Ізраїльська інновація знизить вартість лабораторного м’яса в рази — до $13 за кілограм

    Вдосконалення збору наукових даних та стратегічне планування у рибному господарстві – крок до ефективного управління галуззю

    Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні зростають на прогнозах скорочення урожаю та дефіциту пропозицій

    Аграріям презентували проєкт “Земельний банк” для оренди державних земель с/г призначення

    Зростання цін на олію та шрот підтримує ціни на соняшник в Україні

    В Україні відсутня культура споживання яловичини

    Уряд збільшив статутний капітал Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

    БІЛЬШЕ НОВИН