З ладу виведено 40% зернової інфраструктури порту Чорноморськ

З ладу виведено 40% зернової інфраструктури порту Чорноморськ
Фото: з відкритих джерел

Один з найбільших українських постачальників агропродукції на світові ринки – компанія Kernel – повідомила, що в ніч на 19 липня, коли порт Чорноморськ зазнав ракетної атаки з боку росіян, було вражено її актив.

Як пише ЦТС, саме на зерновому терміналі Kernel були частково знищені та пошкоджені 60 тис. т зерна для отримувача з Китаю, про що вже повідомлялося раніше.

“Загалом унаслідок цього нічного удару виведено з ладу близько 40% зернової експортної інфраструктури порту Чорноморська”, – повідомили в компанії.

“Подальші атаки на порти України, підвищення ступеня небезпеки на виробничих комплексах та відсутність можливості експорту зернових морськими шляхами призведуть до зростання цін на кукурудзу та пшеницю на 30-40% в короткостроковій перспективі, – вважають в Kernel. – Також існує ризик призупинення роботи низки українських заводів з переробки олійних культур та зменшення темпу переробки насіння соняшнику та ріпаку на понад 30%. Це суттєво вплине на світові ціни на соняшникову олію, зокрема це призведе до зростання ще на 20-25%”.

Відзначимо, що “Трансбалктермінал”, яким Kernel оперує в порту Чорноморськ, до війни в пік сезону щомісячно перевалював близько 1 млн т агропродукції – зернових, соняшникової олії наливом і шроту.

Перегляди: 14
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/z-ladu-vyvedeno-40-zernovoyi-infrastruktury-portu-chornomorsk
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати