З моменту відкриття ринку землі вартість 1 га зросла на понад 10 тисяч гривень

З моменту відкриття ринку землі вартість 1 га зросла на понад 10 тисяч гривень
Фото: з відкритих джерел

Станом на 1 квітня 2024 року в обігу знаходиться 1,24% від загальної площі усіх сільгоспземель України.

Про це під час конференції «Ринок земель: нові гравці, виклики та перспективи» повідомив віце-президент Київської школи економіки, керівник Центру досліджень продовольства та землекористування Олег Нів’євський.

За його словами, на усталених ринок такий є показник є цілком нормальним, на нових ринках цей показник може сягати й 5%. Фахівець висловив сподівання, з приходом юридичних осіб й набуття більшої ваги ринку землі відсоток землі в обігу на рік зросте до 3-5%.

Олег Нів’євський також зазначив, що станом на 1 квітня 2024 року 77% або 32,9 млн га земель зареєстровано в Державному земельному кадастрі. З моменту відкриття ринку землі відбулося 227449 угод на ділянки площею 510800 га.

Середня ціна купівлі-продажу ділянки сільгосппризначення становить 42771 грн/га, середня нормативна грошова оцінка землі становить 28924 грн/га.

Фахівець констатував, що капіталізація ринку землі зростає й відповідно з початку функціонування ринку землі вартість 1 гектара зросла в середньому на понад 10 тис. грн. 

«Проте через війну не було укладено 120 тис. угод сукупною площею 355,5 тис. га, а втрати ринку земель сягнули 325 млн дол.», – уточнив Олег Нів’євський.

За його словами, чемпіонами серед регіонів за кількістю земель у обігу є Хмельниччина та Полтавщина. У цих областях понад 2% земель у обігу.

Олег Нів’євський додав, що в обігу переважає товарна земля, яка до відкриття ринку була підмораторною. Сукупна площа угод із землями ТСГ та ОСГ становить 90% від усіх угод купівлі-продажу.

Джерело: AgroTimes

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/z-momentu-vidkryttya-rynku-zemli-vartist-1-ga-zrosla-na-ponad-10-tysyach-gryven
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1