Tempo950x100

Tempo300x100

З початку роботи зернового коридору з України експортували 15 млн тонн збіжжя: найбільше – до Китаю та Єгипту

З початку роботи зернового коридору з України експортували 15 млн тонн збіжжя: найбільше – до Китаю та Єгипту
Фото: з відкритих джерел

З початку роботи тимчасового зернового коридору в серпні 2023 року з України експортували 15 млн тонн збіжжя, з них 40% припадає на Китай і Єгипет.

Про це розповів LIGA.net заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков.

“За підсумками роботи українського зернового коридору 27 країн світу отримали нашу продукцію. На сьогодні це майже 15 млн тонн, які вивезли 469 суден. Наприклад, 33% вантажів ішли у Китай, 11% – в Єгипет, 4% – в Індонезію та 2% – у Туреччину. Судна з портів Великої Одеси прямо йшли до цих країн”, – сказав він.

За його словами, до початку великої війни майже 60% товарообігу та 80% експорту агропродукції відбувалося через морські порти.

Чиновник нагадав: коли РФ вийшла з чорноморської ініціативи, ВМС України оголосили про запуск тимчасового коридору, ним спочатку вийшли судна, що були заблоковані в портах Одеси через війну та не підпадали під дію зернової ініціативи. У середині вересня в Чорноморський порт зайшли перші судна під завантаження українським збіжжям. З часом суден, готових вивозити українську агропродукцію, побільшало, зазначив Васьков.

Він розповів, що незабаром в Україну мають приїхати інспектори Міжнародної морської організації, щоб переконатися, що Україна використовує свої порти та морські шляхи для перевезення винятково цивільних комерційних вантажів, насамперед агропродукції.

Перегляди: 27
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/z-pochatku-roboty-zernovogo-korydoru-z-ukrayiny-eksportuvaly-15-mln-tonn-zbizhzhya-najbilshe-do-kytayu-ta-yegyptu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1