178171

З початку року в Україні виловили майже 20 тонн риби та водних біоресурсів

Про це повідомляє прес-служба Держрибагентства.

“Протягом січня-вересня 2020 року загальний промисловий вилов риби та інших водних біоресурсів становив 19 752 тонни”, — сказано у повідомленні.

Зазначається, що в розрізі водойм видобуто:
— Чорне море — 7 423 тонн;
— Азовське море — 3 848 тонн;
— причорноморські лимани — 34 тонни;
— річка Дунай — 318 тонн;
— пониззя річки Дністер з лиманом та Кучурганське водосховище — 848 тонн;
— Дніпровсько-Бузька естуарна система — 592 тонни;
— Київське водосховище — 558 тонн;
— Канівське водосховище — 506 тонн;
— Кременчуцьке водосховище — 2 621 тонна;
— Кам’янське водосховище — 1 080 тонн;
— Дніпровське водосховище — 574 тонни;
— Каховське водосховище — 1 280 тонн;
— інші водойми — 70 тонн.

“Найбільше протягом січня-вересня виловлено таких водних біоресурсів: рапана — 4 423 тонни, карась сріблястий — 3 271 тонна, бичок — 2 634 тонни, шпрот — 1 875 тонн, лящ — 1 095 тонн, плітка — 1 021 тонна, плоскирка — 869 тонн, тюлька, верховодка — 734 тонни, креветка — 495 тонн, рослиноїдні види риб — 381 тонна”, — додається у повідомленні.

Ваш вибір 'Подобається'.

Активні тендери продовжують надавати підтримку високим цінам на пшеницю

Все більше сигналів що ціни на чорноморську пшеницю програють європейській через високі ціни, і при збільшенні пропозиції аргентинської та австралійської в листопаді-грудні конкуренція на світовому ринку посилиться і до кінця листопада ж буде зрозуміла ситуація зі станом озимих, що також може придавити ціни.

На цьому тижні Державне агентство Алжиру в ході проведеного тендеру закупило 510 тис. тонн європейської пшениці за ціною в середньому 263,5$/т C&F з поставкою в жовтні-листопаді.

Сьогодні ринок очікує рішення торгова корпорація Пакистану (ТСР) за тендером від 14 жовтня щодо закупівлі 300 тис.тонн борошномельної пшениці, оскільки ціни пропозиції були на рівні близько 284-296 $/т C&F проти 278,50 $/т C&F. за якою на попередньому тендері 5 жовтня було закуплено 330 тис. тон.

Міністерство торгівлі та промисловості Йорданії на тендері 14 жовтня закупило 60 тис. тонн румунської пшениці з поставкою в 1-й половині лютого 2021р за ціною 272 $/т C&F, в той час як ціна пропозиції російської пшениці були на рівні 288 $/т C&F.

Асоціація виробників комбікормів Таїланду (TFMA) відкинула всі пропозиції, зроблені на тендері із закупівлі 70 тис. тонн фуражної пшениці довільного походження оскільки ціни запропоновані були в середньому 270 $/т C&F, при очікуванні максимум 250 $/т C&F.

Турецьке агентство ТМО також оголосило тендер на покупку 175 тис тон пшениці який пройде 22 жовтня.

Суха погода в основних країнах експортерах продовжує викликати занепокоєння про майбутній врожай, але, з іншого боку, темпи сівби набагато вище торішніх, а прогноз опадів на найближчі тижні прискорює сівбу і може привести до зростання площ сівби на тлі високих цін на пшеницю і високої рентабельності виробництва.

Згідно з даними Мінсільгоспу США озима пшениця станом на 11 жовтня посіяна на 68% площ проти 61% рік тому і 61% в середньому за 5 років.

У Росії станом на 13 жовтня посіяно вже 83,6%, або 16 млн га прогнозованих площ озимих, хоча дефіцит вологи в грунті зберігається, але прогноз опадів на цьому тижні збільшує надії на хороші сходи.

Минулі опади в Україні минулого тижня прискорила сівба і за останній тиждень засіяно 1,2 млн га, а станом на 13 жовтня сівба озимої пшениці виконано на 63% до прогнозу, або 3,8 млн га.

Ринок американської пшениці завершив торги середовища нехай невеликим, але дружним зростанням. Драйвери біржових торгів на пшеничних майданчиках США не змінилися. Як і раніше - це сильний дефіцит грунтової вологи в Росії, Україні і в самих Штатах.

Грудневі котирування американської пшениці зросли:

м'яка Пшениця SRW в Чикаго знизилася на $ 01,01 до 219,26 $ / тонна
тверда Пшениця HRW в Канзас-Сіті зросла на $1,47 до 196,67 $ / тонна
тверда Пшениця HRS в Міннеаполісі зросла на $ 0,64 до 200,62 $ / тонна.

Грудневі ф'ючерси на європейську пшеницю на біржі в Парижі вчора знову виросли на 0,75 Є/т до 203,5 Є/т або 239,05$/т, що залишається максимальному рівні за 5 років. Саме завдяки активним покупкам французької пшениці з боку Китаю та продажам французької та прибалтійської пшениці в Алжир.

Посів пшениці в Європі йде хорошими темпами особливо після рясних опадів протягом попереднього місяця, що також в перспективі може чинити тиск на котирування.

Джерело: graintrade.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Державі повернули одне із найбільших зерносховищ західного регіону

У 2012 році на підставі рішення Копистинської сільської ради Хмельницької області за одним із публічних акціонерних товариств оформлено право приватної власності на цілісний майновий комплекс  Богданівецького комбінату хлібопродуктів загальною площею понад 50 тис. квадратних метрів.

Незважаючи на те, що вказана нерухомість входила до переліку майна, що не підлягає приватизації, за відсутністю рішення власника про зміну правового статусу цілісний майновий комплекс вартістю 166 млн гривень вибув із державної власності.

З метою захисту інтересів держави, прокуратура Хмельницької області звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, визнання недійсним свідоцтва про право власності, а також визнання права власності на цілісний майновий комплекс за державою в особі Кабінету Міністрів України.

Рішеннями судів усіх інстанцій позицію прокуратури підтримано. Відтак, одне із найбільших зерносховищ західного регіону повернуто у державну власність, повідомили у обласній прокуратурі.

Джерело: AgroTimes

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Для зниження собівартості свинини необхідне лише високотехнологічне господарство – експерт

Таку думку висловив експерт,доктор с.-г. наук, професор кафедри технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві НУБіП України (м. Київ) Вадим Лихач у коментарі «АгроЮг».

За його словами, якщо за мету стоїть зниження собівартості продукції, на сьогоднішній день необхідно мати лише високотехнологічне господарство. По-іншому досягти зазначеної мети не вийде.

«Треба мінімізувати затрати корму, витрати на ветеринарний догляд, витрати на фонд з/п. Відповідно, якщо ти механізуєш і автоматизуєш виробництво, тобі і менше людей потрібно, тому і фонд з/п буде меншим. Так, окупність вкладених інвестицій буде розтягнута на 3-5 років, але якщо ще й люди будуть висмоктувати гроші на з/п, то окупність розтягнеться ще на довше. А так, ти будеш віддавати тільки на амортизацію і на компенсацію цих витрат», – каже Лихач і наводить приклад –в Америці та Бразилії собівартість свинини складає в межах 23-25 грн, що говорить про високу технологічність підприємства.

Що входить у поняття «високотехнологічність» свинокомплексів?

Це широкий спектр всіх технологій, каже Вадим Лихач, а саме:

Ізольоване утримання свиней за боксовою системою на щілинній підлозі, тобто немає контакту гною і тварини;
механізована подача корму, водопостачання, регуляція мікроклімату;
супергенетика – ті свині, які при всіх умовах утримання, вакцинування дають нам 15 поросятза один опорос, а за рік можемо мати до 3 опоросів!!! Ці поросята виростуть за 150-170 днів до живої маси 100-110 кг.

«Це і є високотехнологічні показники, це є інноваційне і супертехнологічне обладнання. Це замкнутий цикл потоково-цехової системи виробництва свиней: цех відтворення, цех опоросу, цех дорощування, цех відгодівлі – і от йде кругообіг свиней в природі», – зазначає експерт.

Професор підкреслює, що таких свинокомплексів в Україні, та у південному регіоні зокрема, стає все більше. Він пояснює це тим, що всі розуміють: в умовах біобезпеки, в умовах зменшення собівартості – іншого шляху немає.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Переробники можуть призупинити закупівлі яблук

В Україні ціни на столове яблуко через збільшення пропозиції продовжують падати не перший тиждень, при цьому ціни на яблуко для переробки ростуть.

Про це повідомила аналітик асоціації «Ягідництво України» Марія Лакеєва.

«З початку вересня ціна на яблуко для переробки зросла на 1 грн/кг. Вона є високою, і не виключено, що переробники, можливо, припинять закупівлі», –  зазначила Марія Лакеева.

За словами Марії Лакеєвої, в Польщі припинено падіння цін на промислове яблуко, і зараз закупівельна ціна яблука для переробки складає в середньому 9 євроцентів.

Молдова скоротила прогнози щодо експорту яблук в сезоні-2020/21 з 270 до 200 тис. Т через зниження виробництва.

 

Джерело: AgroTimes

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні пустили з молотка птахофабрику майже за мільярд гривень

В Україні продали на аукціоні заарештовану птахофабрику за 990 млн гривень. Торги пройшли за двома лотами – один об'єкт розташований в Києві, другий – в селі Пухівка Київської області. Зростання ціни по першому лоту склав 447%, у другому – 5 935%.

Про це повідомила пресслужба держпідприємства СЕТАМ.

Площа птахофабрики в Києві становить 5,8 тис. кв. м, а майнового комплексу в Пухівці – 126,6 тис. кв. м. За обома лотами на аукціонах зареєструвалося і оплатило гарантійні внески по чотири учасники.

"У переможців є 10 робочих днів для того, щоб розрахуватися за лоти... Якщо переможці не розрахуються вчасно, їм доведеться втратити чималі гарантійні внески, а право на покупку цього майна перейде до наступного учасника", – додав гендиректор СЕТАМ Олександр Мамро.

По птахофабриці розмір гарантійного внеску становить 6,3 млн гривень, а по майновому комплексу в Пухівці – 248 тис. гривень.

Джерело: Сегодня

Ваш вибір 'Подобається'.