З порту Одеси тимчасовим коридором вирушило перше судно

З порту Одеси тимчасовим коридором вирушило перше судно
Фото: з відкритих джерел

16 серпня 2023 року перше судно скористалося тимчасовим коридором для торговельних суден до та з портів  Одеси. Контейнеровоз “JOSEPH SCHULTE” під прапором Гонконга тримає курс на Босфор.

Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков 

За його словами, контейнеровоз “JOSEPH SCHULTE” під прапором Гонконга прямує коридором, який встановлений для цивільних суден з/до портів України. Він був в Одеському порту з 23 лютого 2022 року. Контейнеровоз тримає курс на Босфор, на борту – понад 30 тис тонн вантажу (2 114 контейнерів), зокрема з продовольством. 

“Коридор першочергово буде використовуватися для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ”, – зазначив Кубраков.

Він нагадав, що згідно з навігаційним дорученням ВМС ЗСУ №6 тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України почали діяти з 8 серпня 2023 року.

“Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада ІМО визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство і закликає Росію припинити будь-які погрози та дотримуватися міжнародних конвенцій”, – підкреслив Кубраков.

Нагадаємо, останній раз судно в рамках “зернової угоди” з порту Одеса виходило 16 липня .

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/z-portu-odesy-tymchasovym-korydorom-vyrushylo-pershe-sudno
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати