За останні 5 років обсяг імпорту перцю в Україну зріс в 3 рази

За останні 5 років обсяг імпорту перцю в Україну зріс в 3 рази
Фото: з відкритих джерел

Перець – овоч, який займає одне із ключових місць в літньо-осінньому раціоні українців. В 2020 році було вирощено 181,3 тис. т перцю, що на 5% вище показника минулого року. І хоча обсяги виробництва даного овочу в Україні значно поступаються більш традиційним для України помідорам та огіркам, Україна займає18-те місце в рейтингу найбільших виробників перцю в світі. Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

В Україні вирощують як солодкий, так і гіркий перець. Однак частка солодкого значно вища – 94% від загального обсягу виробництва. Обидва види перцю вирощуються як промисловими підприємствами, так і домогосподарствами. При цьому частка виробництва промисловими підприємствами незначна – лише 7%. Решта виробляється в господарствах населення для задоволення власних потреб або часткової подальшої реалізації.

“За останні 5 років обсяг імпорту перцю в Україну зріс в 3 рази, що пов’язано з формуванням більш здорової культури споживання та вживанням овочів цілий рік. Основні обсяги імпортних поставок припадають на зимово-весняні місяці, коли власне виробництво перцю в Україні практично відсутнє. В 2020 році було імпортовано 14,6 тис. т даного овочу, що на 7% вище аналогічного показника попереднього року. Водночас експортні відвантаження перцю мінімальні. Основними постачальниками перцю в Україну є: Туреччина (40% українського імпорту в грошовому вимірі в 2020 році), Іспанія (29%), Нідерланди (14%), Польща (12%) та Франція (2%)”, – коментує Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

piktochart_55718838
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/za-ostanni-5-rokiv-obsyag-importu-perczyu-v-ukrayinu-zris-v-3-razy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати