За президентський форум «Україна 30» заплатили агрохолдинги Косюка та Веревського

За президентський форум «Україна 30» заплатили агрохолдинги Косюка та Веревського
Фото: з відкритих джерел

Організатором форуму «Україна 30», ініційованого президентом Володимиром Зеленським, стала приватна компанія Goodmedia – до весни 2020 року нею керував заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, зараз компанію очолює його дружина Олена. Про це йдеться в матеріалі «Бабеля». Видання зазначає, що Goodmedia стала організатором без конкурсу та отримала мільйони гривень за свої послуги.

Всеукраїнський форум «Україна 30» тривав з лютого по серпень 2021 року і складався з тематичних підфорумів — «Україна 30. Земля», «Україна 30. Екологія», тощо. У форумі брали участь політики (президент, міністри, керівник Офісу президента), представники бізнесу та очільники держпідприємств.

На офіційному сайті форуму немає даних про те, хто є його організатором, лише зазначено, що ініціатор форуму — президент, і вказані контактний номер телефону й електронна пошта. За цим телефоном інформацію про організаторів «Бабелю» надати відмовилися і запропонували написати запит, на який не відповіли.

Про те, що «Україну 30» проводить компанія Goodmedia, журналістам на умовах анонімності розповіли кілька джерел, опосередковано повʼязаних із форумом. Цю інформацію підтверджують документи, які в березні 2021 року Goodmedia подала для участі в тендері на організацію Інвестиційного форуму Києва. Щоб довести профільну експертизу, у тендерних документах Goodmedia назвала себе «одним з основних організаторів» форуму «Україна 30».

Виданню вдалось також з’ясувати, що для деяких спікерів і компаній участь у форумі була платною.

Крім того, за даними джерел, за участь у форумі платили й неурядові організації, які при цьому перераховували гроші не Goodmedia, а на рахунки дрібних ФОПів.

За даними «Бабеля», за участь у форумі заплатили агропромисловий холдинг Юрія Косюка МХП (750 тисяч гривень), агрохолдинг Андрія Веревського «Кернел» (750 тисяч гривень), група компаній депутата Олександра Гереги та його дружини Галини Гереги «Епіцентр» (500 тисяч гривень).

Також , ДТЕК ВДЕ яка входить в енергохолдинг олігарха Ріната Ахметова ДТЕК, за інформацією «Бабеля», заплатила 3,5 млн грн за участь у форумах «Україна 30. Платіжка» та «Україна 30. Екологія». У ДТЕК підтвердили, що платили за участь, однак суму не уточнили. Публічно про партнерство із великими компаніями на майданчиках форуму не повідомляється і спонсори не розголошуються.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/za-prezydentskyj-forum-ukrayina-30-zaplatyly-agroholdyngy-kosyuka-ta-verevskogo
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати
1