За рік поголів’я свиней в Україні зросло на 3,1%

За рік поголів’я свиней в Україні зросло на 3,1%
Фото: з відкритих джерел

В умовах сьогоднішньої економічної ситуації галузі свинарства доводиться вирішувати нові викликами. Завдяки високим закупівельним цінам та дешевим кормам у 2022 та 2023 роках, галузь свинарства могла відновлюватися. За даними Державної служби статистики України, у червні 2024 року кількість поголів`я складає 5,2 тис. голів, що на 3,1% більше, ніж торік та на 3,4% менше, ніж в 2022 році.

Про це повідомляє УКАБ.

Наразі стабілізація цін на зернові й олійні культури, ріст цін на енергоносії, а також мобілізація співробітників змушують фермерів шукати інноваційні шляхи зниження витрат та підвищення ефективності. Адже, крім звичних ринкових змін, підприємства повинні підлаштовуватися й під виклики сьогодення. 

графік

У другій половині червня було зафіксовано найнижчу за останніх два роки середню ціну за кг живця (46,3 грн з ПДВ). Останній раз така ціна спостерігалася наприкінці квітня 2022 року. Цей показник суттєво наблизився до рівня собівартості виробництва, що схвилювало виробників. Проте, вже на початку червня ціна живця підвищилась до 55,1 грн/кг з ПДВ.

“Одного фактору, який суттєво впливав би на це, немає, бо ж така ситуація спричинена комплексом причин, які нетипові для цього періоду часу. По-перше, тенденція до зростання в першій половині літа була завжди, навіть під час війни. Натомість цьогоріч до зменшення попиту призвели перебої з електропостачанням, а також мобілізація. По-друге, якщо до війни імпортна свинина впливала на внутрішню цінову політику, то зараз – ні. Об`єми знизились до 300-500 т з 2500-4000 т. Ринкові зміни обумовлені винятково внутрішніми фактори, оскільки переважна більшість свинини на прилавках – українська продукція”, – пояснює аналітик УКАБ Максим Гопка.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/za-rik-pogolivya-svynej-v-ukrayini-zroslo-na-31
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати