Заборона на експорт цукру ускладнює виконання вже підписаних контрактів — Укрцукор

Заборона на експорт цукру ускладнює виконання вже підписаних контрактів — Укрцукор
Фото: з відкритих джерел

Заборонивши експорт цукру, Кабмін фактично заблокував виконання експортерами вже підписаних контрактів.

Про це Latifundist.com розповів т.в.о. голови правління асоціації «Укрцукор» Назар Михайловин.

«Нас попередили буквально за тиждень до введення заборони. Тому зараз на кордоні в електронній черзі перебуває багато замитненого цукру. Тепер його вивезення за кордон проблематичне. І якщо ми не врегулюємо ситуацію, виникнуть проблеми. Експортерам доведеться розмитнювати свій цукор, везти його назад, нести додаткові витрати плюс платити штрафи. А в кінцевому підсумку все це позначиться на міжнародній репутації українських виробників цукру і взагалі України», — говорить Михайловин.

За словами керівника агробізнесу «Укрпромінвест-Агро» Романа Огородова, на сьогоднішній день замитнений цукор на українському кордоні ще випускають. І для експортерів це дійсно важливо, зокрема з точки зору обов’язків перед закордонними партнерами. Саме тому вони наполягають на необхідності відтермінування закриття кордону «на замок» на кілька тижнів.

До того ж, фактично введення заборони на експорт цукру з України дисонує з торговельною політикою ЄС: з 5 червня Єврокомісія ще на рік пролонгувала безмитне ввезення до країн Європи українських товарів, зокрема цукру, оскільки в цьому сезоні в країнах Європи досить великий дефіцит — виробництво цукру, за даними USDA, складає 15 млн т, а споживання тільки кінцевими споживачами — 17 млн т.

«Що обертається парадоксальною ситуацією — ЄС підтримує українських виробників цукру і відкриває доступ українським товарам до своїх ринків, а Україна, навпаки, обмежує і забороняє», — йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів на засіданні 30 травня заборонив експорт цукру з України, встановивши нульову квоту з 5 червня по 15 вересня 2023 року.

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zaborona-na-eksport-czukru-uskladnyuye-vykonannya-vzhe-pidpysanyh-kontraktiv-ukrczukor
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати