Заборона ЄС на імпорт зерна з України до п’яти країн Східної Європи набуде чинності 2 травня 

Заборона ЄС на імпорт зерна з України до п’яти країн Східної Європи набуде чинності 2 травня 
Фото: з відкритих джерел

Єврокомісія працює над постановою, яка забороняє імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику до п’яти країн Східної Європи, і хоче, щоб ембарго набуло чинності 2 травня.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на польське видання RMF24.

За даними джерел видання, до 2 травня Польща скасувати заборону на ввезення з України кількох десятків продуктів харчування, щоб замінити його рішенням ЄС щодо ембарго на чотири продукти.

“Такі домовленості між п’ятьма країнами та Європейською комісією”, – йдеться у публікації.

Польща, Болгарія, Угорщина та Словаччина підтвердили, що вони скасують національні заходи якнайшвидше. Зараз Єврокомісія чекає на конкретні рішення з цього приводу. Суть у тому, щоби уникнути паралельного застосування заборон, повідомляє видання.

За даними RMF24, олія та інші сільськогосподарські товари будуть підлягати дослідженню, і у разі виявлення проблем на ринку можуть бути введені тарифи.

Фермери з п’яти країн також отримають підтримку у розмірі 100 млн євро, з яких польські фермери – майже 40 млн євро.

Раніше європейський комісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс оголосив, що Єврокомісія за результатами переговорів досягла принципової домовленості з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо експорту української агропродукції. Вирішено запровадити заборону імпорту до ЄС української пшениці, кукурудзи, ріпаку і насіння соняшнику (але не соняшникової олії, як анонсувала польська сторона) при скасуванні вказаними країнами власних односторонніх заходів.

Президент Володимир Зеленський провів з цього приводу телефонну розмову з головою Європейської Ради Шарлем Мішелем, після якої заявив, що у час, коли росія порушує свободу торгівлі й намагається заблокувати постачання аграрної продукції на світовий ринок, “точно не час будь-кому слідувати за державою-злом, робити щось схоже”.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zaborona-yes-na-import-zerna-z-ukrayiny-do-pyaty-krayin-shidnoyi-yevropy-nabude-chynnosti-2-travnya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати