Забирає багато часу: частина нотаріусів не хоче братися за оформлення угод купівлі-продажу землі

Забирає багато часу: частина нотаріусів не хоче братися за оформлення угод купівлі-продажу землі
Фото: з відкритих джерел

Кількість нотаріусів, які посвідчують угоди купівлі-продажу землі, постійно зростає, однак частина з них просто не хочуть за це братись, заявила під час пресконференції директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації Тетяна Гетьман.

Про це пише propozitsiya.com.

«Справді, деякі нотаріуси не хочуть оформляти купівлю-продаж землі, — підтверджує координатор Всеукраїнського конгресу фермерів на Львівщині Олег Бачинський, засновник кооперативу «Як бджола». — Я говорив не з одним нотаріусом. Це займає багато часу. Треба підготувати чимало довідок: звідки надійшли кошти, яка кількість земельних ділянок у покупця».

Відповідно до вимог закону про ринок землі, нотаріус, який посвідчує угоду, має перевірити, чи особа, яка хоче купити шматок землі сільгосппризначення, не перебуває у санкційних списках, чи не перевищує вона ліміт у 100 га. Нотаріус також має перевірити походження коштів, за які купують земельну ділянку. Подекуди оформлення однієї угоди купівлі-продажу землі забирає цілий день.

«Насправді, це плюс, адже йдеться про договір купівлі-продажу, де мусить бути захищений і продавець, і покупець. Якщо я купую ділянку, я хочу, аби це було максимально правильно, щоб у майбутньому з цим не було проблем. Гадаю, нотаріуси згодом навчаться, наб’ють руку, і процес відбуватиметься швидше», — каже Олег Бачинський.

Він також має намір скористатися своїм правом купити землю як фізична особа, але цим займатиметься взимку, коли закінчаться осінньо-польові роботи.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zabyraye-bagato-chasu-chastyna-notariusiv-ne-hoche-bratysya-za-oformlennya-ugod-kupivli-prodazhu-zemli
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1