Захоплений окупантами Інститут рису на Херсонщині змінює напрям роботи

Захоплений окупантами Інститут рису на Херсонщині змінює напрям роботи
Фото: з відкритих джерел

У зв’язку з підривом російською армією дамби Каховської ГЕС, весняними заморозками та бойовими діями в складній ситуації опинився захоплений окупантами Інститут рису у Скадовському районі Херсонської області.

Про це заявили самі окупанти на своїх пропагандистських ресурсах, проте, як зазвичай, звинувачують в цьому саме Україну. 

Відтепер, відсутність води після руйнування Каховської ГЕС унеможливило вирощування рису на лівому березі Херсонщини, адже ця сільськогосподарська культура потребує великої кількості води. 

За словами окупаційного директора Інститут рису Віталія Алєксєєнка, наразі незаконна установа працює за трьома напрямками: створення спеціальних сортів рису, а також озимої пшениці з високими адаптивними властивостями в умовах сухого степу. Для підтримки функціонування установи окупанти хочуть підключити й потужності Краснодарського рисового інституту, а також пробувати адаптувати нові сорти озимої пшениці, проса, гороху. 

Інститут рису в селі Антонівка Скадовського району до окупації Херсонщини належав Національній академії аграрних наук України та спеціалізувався на вирощуванні та виведені нових сортів рису, адаптованих до посушливих умов півдня України. На базі захопленої наукової установи окупанти створили так званий «Інститут рису Херсонської області».  

Джерело: skadovsk.rayon.in.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zahoplenyj-okupantamy-instytut-rysu-na-hersonshhyni-zminyuye-napryam-roboty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати