На Закарпатті законсервували розробку нового родовища солі: нею мали забезпечувати всю Україну

На Закарпатті законсервували розробку нового родовища солі: нею мали забезпечувати всю Україну
Фото: з відкритих джерел

Видобуток кам’яної солі на Тереблянському родовищі в Закарпатській області законсервували через конфлікт між співвласниками компанії, яка ним займалася.

Про це очільник Закарпатської ОВА Мирослав Білецький розповів у інтерв’ю Укрінформу.

“Є проблеми із власниками, які пересварилися, поблокували роботу один одного і зараз застрягли в судах. Це надзвичайно прикра історія. Ми не можемо на це впливати, бо це їхні корпоративні права. Звісно, ми намагаємося їх якось примирити, щоб розблокувати роботу. Але там складна історія. Наше завдання зараз – стежити за тим, щоб нічого не сталося із шахтою. Наразі вона законсервована”, – розповів голова ОВА.

Він зауважив, що поклади солі на Теребовлянському родовищі виявилися великими і могли б забезпечити потреби держави, але зараз її не видобувають.

“Разом із тим, ця історія поставила в залежність всю державу – тому що своєї солі у нас так і нема, ми далі возимо її з Єгипту чи інших країн за 2 тисячі кілометрів. Ми не маємо нових робочих місць та податків, не маємо розвитку. А могли б”, – додав Білецький.

Як повідомлялося, Тереблянське родовище кам’яної солі у Закарпатській області розробляє компанія “Катіон Інвест”. Розробку родовища почали наприкінці 2023 року, а зупинили у березні 2024 року.

Директор компанії Серній Кондратьєв пояснював це блокуванням роботи податківцями Головного управління ДПС у Закарпатській області, а також корпоративним конфліктом між співвласниками підприємства, який заблокував фінансування проєкту.

За даними у системі YouControl, 50% статутного капіталу ТОВ “Катіон Інвест” належить АТ “ЗНВКІФ “Ехо” Валентина Кондратьєва, 45% через АТ “ЗНВКІФ “ЮКОН” контролює Оксана Омельяненко, ще 5% має Ігор Герей.

Нагадаємо, у серпні 2023 року президент Володимир Зеленський заявляв, що родовище солі на Закарпатті зможе забезпечити кухонною та технічною сіллю усю Україну.

Водночас голова Закарпатської ОВА Віктор Микита визнавав, що технічна сіль, яка видобувається на Закарпатті, дорожча за імпортовану з Африки.

Нагадаємо, у квітні 2022 року через російську військову агресію зупинилося найбільше в Європі підприємство з видобутку солі – ДП “Артемсіль”.

Джерело: biz.censor.net

Перегляди: 1193
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zakarpatti-zakonservuvaly-rozrobku-novogo-rodovyshha
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати