178171

Закупівельні ціни на сою та соняшник в Україні відновили зростання

Після того, як ціни на соєву та пальмову олію напередодні нового року оновили 10-річний максимум, ринок очікував їх коригування. Проте на початку року через страйк в Аргентині ціни на рослинні олії знову виросли на 3-5%, внаслідок чого соняшникова олія подорожчала до 1280-1300 $/т FOB.

Це дозволило переробникам підвищити закупівельні ціни на соняшник на 500-600 грн/т до 21000-21200 грн/т з доставкою на завод, що активізувало продажі з боку виробників, які не поспішали з реалізацією в очікуванні набуття чинності закону про зниження ПДВ для певних груп товарів та на тлі початку закупівель добрив та насіння для нового сезону.

Закупівельні ціни на сою також виросли завдяки відновленню експортного попиту та слідом за світовими. На біржі в Чикаго ф’ючерси на сою сягнули 507 $/т, тоді як на фізичному ринку ціни на бразильську та американську сою перевищили 530-540 $/т FOB, що дозволило експортерам підняти в Україні ціни на сою з ГМО до 500-505 $/т або 17000 грн/т та на сою без ГМО до 530-540 $/т в порту або 550-560 $/т на кордоні з Польщею та Білоруссю.

На тлі зростання експортних цін переробники підвищили закупівельні ціни на сою з ГМО на 500-600 грн/т до 17100-17500 грн/т з доставкою на завод (еквівалентно 515-525 $/т в порту), та на сою без ГМО до 17400-17700 грн/т.

Сьогодні зростання цін зупиниться під тиском зниження світових ринків та зміцнення курсу гривні відносно долара, хоча в новому балансі по сої від USDA можуть виявитися нові чинники впливу на котирування.

Джерело: graintrade.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україні можуть побудувати завод з виробництва картоплі фрі

Про це в коментарі AgroTimes розповів Олесь Капітанчук, директор компанії «Толсма Україна», яка постачає в Україну рішення та обладнання зі зберігання, доробки та переробки картоплі.

«Незважаючи на епідемію коронавіруса, минулого року нам вдалося реалізувати кілька проєктів зі зберігання картоплі. Попит на них є й цього року, плануємо зробити два об’єкти, але їх може бути й більше», – сказав Олесь Капітанчук.

За його словами, є попит і на обладнання з доробки картоплі: її калібрування, миття та фасування.

Бізнесмени також розглядають і можливість будівництва переробних підприємств.

«Можливо, цього року реалізуємо проєкт з виробництва свіжої чищеної та порізаної картоплі-фреш. Але така продукція має дуже короткий термін реалізації. Для його подовження цю картоплю можна додатково обробляти – бланшувати та пастеризувати», – сказав директор «Толсма Україна».

Також є зацікавленість у будівництві заводу з виробництва картоплі-фрі в Україні. Зараз ця продукція експортується з Нідерландів, Бельгії та Польщі, де є потужні переробні заводи.Ці країни та США задовольняли світовий попит на цей вид продукції. Але попит на картоплю-фрі зростає в усьому світі, у тому числі й в Україні. Вітчизняне підприємство могло би задовольняти попит як всередині країни, так і експортувати продукції за її межі.

«Є інтерес і у виробництві в Україні сухого картопляного пюре або пластівців для його приготування. Це також могло бути продуктом як внутрішнього споживання, так і експорту», – підсумував Олесь Капітанчук.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Скільки коштувала свинина на свята?

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України» за результатами моніторингу цін на свинину в національних торгових мережах.

Так, в останній тиждень року роздрібні ціни на охолоджену свинину були на 3-8 грн/кг нижчими, ніж торік, що відповідає відхиленню в 1,3-6,3% залежно від частини (переважно в межах 3% для більшості елементів). При цьому преміум сегменти — стейк — навпаки, зросли в ціні: на 3,7% порівняно з 2019-им. Ключовим чинником здешевлення стали істотно нижчі ціни закупівлі свиней забійних кондицій: у кінці 2020-го живець закуповували в середньому по 39,8 грн/кг проти 44,5  грн/кг роком раніше (просідання на 10,6%). Отож наведені дані доводять, що рівень зниження ціни для кінцевого споживача не в повній мірі відображає падіння ціни на ринку живця.

«Загалом, у 2020-му зв’язок між цінами закупівлі товарних свиней та цінниками на полицях супермаркетів послабився: коефіцієнт кореляції цих показників опустився до 0,5 одиниць проти 0,8 за підсумками 2017-2019 рр. Це значить, що ціна на кінцеву продукцію формується з незначною прив’язкою до ціни на реалізоване на забій поголів’я. У той час, як свинарі впродовж 4 кварталу 2020-го працювали у збиток через падіння ціни живець, споживач майже не відчув зміни в сторону здешевлення продукції», — коментують аналітики галузевої Асоціації.

381_0.png

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

На угорсько-українському кордоні будують найбільший в Європі залізничний термінал

Неподалік угорсько-українського кордону у місті Фенешлітке (Угорщина) розпочалося будівництво найбільшого у Європі інтермодального залізничного комбінованого термінала East-West Gate (EWG). Про це повідомляє угорське інформагентство Pressinform.

«Будівництво найбільшого та найсучаснішого залізничного інтермодального комбінованого термінала розпочато біля воріт Європейського Союзу у Фенешлітке (Угорщина), недалеко від угорсько-українського кордону», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що EWG стане першим наземним інтермодальним комбінованим терміналом на європейському континенті, який буде побудований на «зелених» технологіях та матиме власну мережу 5G. Теоретична потужність терміналу, який будується на території у 125 гектарів, становить 1 мільйон TEU на рік.

Очікується, що EWG може зіграти ключову роль у доставленні товарів між Азією та Європою альтернативним шляхом, забезпечуючи швидші та більші за обсягом постачання, ніж раніше.

Оснащений найсучаснішими технологіями, інтермодальний термінал EWG, бувши західним шлюзом Нового Шовкового шляху, пропонуватиме альтернативний маршрут вантажних перевезень з Азії до Австрії, Швейцарії, Італії, Словенії, Хорватії та Німеччини, який буде швидший, ніж нинішні сухопутні та морські шляхи», — йдеться у повідомленні.

Тестову експлуатацію об'єкта планується розпочати у січні 2022 року, а остаточна здача має відбутися у першому кварталі 2022 року. Інвестиції у розмірі 61 млн євро фінансуються повністю з приватних джерел

Джерело: agropolit.com

В Україні у 6 разів збільшилися штрафи за забруднення земель

12 січня набрав чинності наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Змін до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства».

Про це повідомляється на сайті Держекоінспекції.

“Завдяки оновленню документа сума відшкодування, яка розраховується Держекоінспекцією за особливо сильний і сильний рівні забруднення, збільшиться в 4-6 рази, а за середній – у 2-3 рази. Простіше кажучи, порушники, які зливають хімічні речовини в грунт, заплатять за своє зловживання більше”, – цитує прес-служба главу Держекоінспекції Андрія Мальованого.

За інформацією голови ДЕІ, протягом 11 місяців минулого року Держекоінспекція нарахувала більш ніж півмільярда гривень збитків за шкоду, заподіяну земельним ресурсам. Кошти, що стягуються з порушників, надходять до держбюджету для відновлення пошкоджених земель.

Ваш вибір 'Подобається'.

Український виробник цукерок АВК випустив рослинне м’ясо

Кондитерська компанія АВК почала виробляти м’ясо з рослинної сировини. Про це повідомив власник компанії Володимир Авраменко, пише Хмарочос.

«Dreameat – перше рослинне м’ясо на ринку без вмісту метилцелюлози. Простими словами – без паперу», – запевняє він.

В одній котлеті, за його словами, міститься 21 грам білку. Також це продукт, збагачений клітковиною, із вмістом заліза й фосфору, без антибіотиків, холестерину, штучних ароматизаторів, барвників і консервантів.