Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні опускаються, попри зниження прогнозів урожаю

Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні опускаються, попри зниження прогнозів урожаю
Фото: з відкритих джерел

Затримка заходів судів до чорноморських портів України у листопаді та грудні, а також ракетні обстріли енергетичної інфраструктури, що викликали збої та обмеження у постачанні електроенергії підприємствам, минулого тижня зупинили роботу частини портів та знизили закупівельну активність експортерів.

Закупівельні ціни на кукурудзу в портах України минулого тижня знизилися на 2-4 $/т до 200-205 $/т або 7500-7600 грн/т через зупинку приймання внаслідок перебоїв з енергопостачанням або відсутності вільних ємностей через несвоєчасний підхід судів. Трейдерам вистачає навіть обмежених пропозицій від фермерів, тому вони не підвищують закупівельні ціни, особливо на тлі зниження світових.

У черзі на вхід до портів України накопичилося 80 судів. Для стабільної роботи експортних терміналів інспекторам СКЦ потрібно щоденно перевіряти не менше 10 судів, але російські представники обмежують їх кількість на рівні 5 або менше.  

За даними СКЦ, за тиждень 5-11 грудня поставки з українських портів Чорного моря скоротилися на 21%.

Починаючи з 1 липня Україна експортувала 10,5 млн т кукурудзи, з них у грудні – лише 935 тис т, тоді як торік ці показники складали 7,8 млн т та 1,75 млн т відповідно.

Цього тижня поставки активізувалися, і 13 грудня з портів Одеса, Чорноморськ та Південний вийшли 8 судів з 238,6 тис т агропродукції, призначеної країнам Азії та Європи, а під завантаженням знаходяться ще 23 судна.

Ринок поки не реагує на зниження прогнозів урожаю кукурудзи для України та на те, що через погану погоду 35% посівів залишаються необмолоченими. Представник USDA в Україні прогнозує цьогорічний урожай кукурудзи на рівні 23,1 млн т, а експорт – в межах 20,2 млн т, тоді як USDA у грудні оцінив урожай у 27 млн т (42,126 млн т у 2021 р), а експорт – у 17,5 млн т (27 млн т у 2021 р). За даними USDA, на 12 грудня кукурудза в Україні зібрана лише на 40% площ, тоді як Мінсільгосп повідомив, що станом на 9 грудня обмолочено 66% площ.

За оцінками Міністерства промисловості, торгівлі та послуг Бразилії (MDIC), за 1-11грудня експортовано 1,5 млн т кукурудзи із прогнозованих на грудень 5,4 млн т, а загалом у 2022/23 МР її експорт сягнув 36,2 млн т, що на 140% перевищує торішні темпи.

Активний експорт бразильської кукурудзи тисне на ціни американської та української кукурудзи, яка не має достатнього попиту, навіть попри скорочення виробництва у поточному сезоні.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zakupivelni-cziny-na-kukurudzu-v-ukrayini-opuskayutsya-popry-znyzhennya-prognoziv-urozhayu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати