Закупівельні ціни на соняшник залишаються під тиском збільшення пропозицій

Закупівельні ціни на соняшник залишаються під тиском збільшення пропозицій
Фото: з відкритих джерел

Обсяг пропозицій соняшника в Україні та попит на нього з боку переробників залишаються незначними, тому й закупівельні ціни знаходяться на низькому рівні.

Станом на 27 жовтня в Україні з 4,69 млн га або 88% площ зібрано 11,07 млн т соняшника з урожайністю 2,36 т/га. Завдяки сприятливій погоді прогнози урожаю соняшника залишаються на рівні 13-14 млн т, що відповідає оцінкам USDA. Попри активне збирання кількість пропозицій на ринку не виросла, оскільки фермери очікують підвищення цін на соняшник слідом за цінами на сою, які за останні тижні виросли на 1-1,5 тис грн/т завдяки посиленню експортного попиту.

У поточному сезоні експортний попит на соняшник майже не впливає на ціни, оскільки поставки до сусідніх країн ЄС заборонені, а в Румунії та Болгарії ціни на соняшник дуже низькі.

Ринок Болгарії насичений соняшником власного виробництва, тому ціни залишаються на рівні минулого тижня 390-405 $/т DAP Болгарія. При витратах на перевезення та мито в межах 90-100 $/т виробники отримають за соняшник 11800-12000 грн/т, що відповідає рівню цін переробників.

Експортні ціни попиту на соняшник складають 310-315 $/т з доставкою в порти Дунаю та 305-310 $/т – на DAP Одеса.

Переробники пропонують 12000-12500 грн/т з доставкою на завод, та поки не планують підвищувати ціни, оскільки низькими залишаються ціни на шрот внаслідок слабкого попиту з боку ЄС та повільного експорту через порти Чорного моря.

Зниження цін на нафту розвернуло донизу котирування на рослинні олії, але ціни попиту на соняшникову олію з доставкою покупцям залишаються на рівні 850 $/т. За українську соняшникову олію з поставкою до Румунії або Болгарії покупці пропонують 780-790 $/т.

Джерело: graintrade.com.ua

Перегляди: 11
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zakupivelni-cziny-na-sonyashnyk-zalyshayutsya-pid-tyskom-zbilshennya-propozyczij
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати