Закупівельні ціни на ячмінь та пшеницю в річкових портах України продовжують падати

Закупівельні ціни на ячмінь та пшеницю в річкових портах України продовжують падати
Фото: з відкритих джерел

Після блокування портів Чорного моря Україна продовжує експортувати зернові та олійні культури через дунайські порти Рені та Ізмаїл, а також залізницею та автотранспортом через західні кордони.

Подорожчання доставки зерна з України до портів Румунії та Болгарії, яка вже перевищує половину вартості зерна, збільшує збитки агровиробників в поточному сезоні. Якщо частина виробників має запаси коштів та може тривалий час зберігати продукцію, за необхідності реалізуючи її малими партіями, то більшість фермерів у південних регіонах змушені продавати зерно з поля, що посилює тиск на ціни.

Падіння світових цін на зернові та олійні культури додатково посилює тиск на ціни. Так, в портах Рені та Ізмаїл ціни попиту на ячмінь нового врожаю з поставкою у липні – серпні впали до 135-170 $/т або 4000-5000 грн/т.

Трейдери майже не купували пшеницю протягом останніх 4 місяців, проте скасування ліцензій на експорт може активізувати закупівлі. Світові ціни на пшеницю падають під тиском низького попиту з боку імпортерів. Так, ціни попиту на пшеницю доставкою в порти Балтики та Румунії знизились до 330-340 $/т.

В Україні закупівельні ціни на пшеницю залишаються на низькому рівні 5300-6000 грн/т або 180-200 $/т СРТ-порт. Міжнародні трейдери не ризикують купувати пшеницю нового врожаю без гарантій експорту, щоб уникнути можливих збитків. Рік тому закупівельні ціни на пшеницю в портах України сягали 215-222 $/т або 6500-6800 грн/т, проте цьогоріч в умовах складного світового балансу, заблокованого експорту та скорочення виробництва пшениці в Україні світові ціни залишатимуться на рівні 350-370 $/т FOB – порти Чорного моря (у порівнянні з торішніми 230-240 $/т FOB).

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zakupivelni-cziny-na-yachmin-ta-pshenyczyu-v-richkovyh-portah-ukrayiny-prodovzhuyut-padaty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
9
Нічого сказати
8

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН