Ціни на живець свиней різняться залежно від регіону

Ціни на живець свиней різняться залежно від регіону
Фото: з відкритих джерел

На початку квітня на ринку свиней забійних кондицій надалі спостерігається міжрегіональна розбіжність закупівельних цін. Спред цінового діапазону протягом останнього місяця перевищує 10%.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Неоднорідна ринкова ситуація на ринку живця свиней у різних регіонах країни спричинила істотну розбіжність цін закупівлі. Найвищі закупівельні ціни на свинину спостерігаються у західних областях, де надто зросла концентрація населення з початку бойових дій.

Зокрема, активний попит з боку кінцевого споживача на тлі недостатньої пропозиції свинини для задоволення збільшених потреб підвищив діапазон закупівельних цін до 46-48 грн/кг. У центрі й на сході на ціни тиснули часткове скорочення забійних і м’ясопереробних потужностей та переміщення населення у безпечніші регіони. Тож у центральних областях ціни закупівлі коливаються в межах 43-46 грн/кг, а максимальна позначка для операторів сходу на 1 грн нижча. На півдні, де традиційно пропозиція свинини дещо менша, товарне поголів’я реалізують по 46-47 грн/кг.

На початку війни оператори були дезорієнтовані та мали складнощі з реалізацією товарного поголів’я свиней; наразі ситуація стабілізувалася. Протягом останнього місяця ціни закупівлі переважно утримуються в межах згаданих регіональних діапазонів. Близько половини операторів практично не переглядали ціну реалізації товарних партій з першої половини березня. Зміна цін для решти свиногосподарств переважно має ситуативний характер, відхилення у межах 0,5-1 грн/кг.

Тож якщо окремі оператори ще перебудовують виробничо-збутові ланцюги, більшість продовжує співпрацю з традиційними контрагентами, а виробники з нещодавно звільнених територій поступово повертаються до стандартного режиму роботи.

Цього тижня переважна частина операторів реалізувала всі заплановані товарні партії, а подекуди були запити на додаткові обсяги. Тож свинарі прогнозують, що ціни реалізації зможуть трохи укріпитися (+0,5 грн/кг) чи залишаться на досягнутому рівні.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zakupivelni-cziny-na-zhyvecz-svynej-istotno-riznyatsya-zalezhno-vid-regionu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати