Залишки диквату та гліфосату і мікотоксини, або на які показники дослідити врожай на експорт?

Залишки диквату та гліфосату і мікотоксини, або на які показники дослідити врожай на експорт?
Фото: з відкритих джерел

Як би ретельно ви не дотримувались технології вирощування, завжди є ризик, що врожай зернових, кукурудзи, сої та інших культур буде містити залишкові кількості пестицидів та мікотоксини. Їх наявність зумовлена факторами, що часто є непідконтрольними аграрію, – погодними умовами під час вирощування, якістю ґрунтів в господарстві, специфікою зберігання продукції та іншими. Та оскільки вони прямо впливають на ціноутворення при реалізації продукції, їх потрібно знати.

«Якість вирощеного врожаю зернових, кукурудзи та сої – ключовий критерій, який визначає вартість їх реалізації,– відзначає керівник серсівно-технологічного відділу компанії Ukravit Сергій Сальніков. – Тож щоб ви отримали гідну ціну за плоди своєї праці, вони мають відповідати певним нормативам. В Україні критерії визначаються технічними умовами ДСТУ. Окрім якісних показників на кшталт вологи, вмісту білка, олійності, наявності домішок та інших, вони, в тому числі, включають показники безпеки – вміст залишкових кількостей пестицидів, мікотоксинів тощо. Вміст останніх суворо регламентується, адже при перевищенні допустимої норми вони можуть нанести шкоду здоров’ю людини, якщо продукція використовуватиметься у харчовій промисловості, чи худоби, якщо призначається на корм свійським тваринам. Тому ці показники контролюють як в нашій країні, так і у країнах імпорту. Крім того, якщо ви працюєте на експорт, зверніть увагу, що Європа суттєво розширила перелік заборонених пестицидів, а отже, й посилила контроль над їх залишками у продукції».

Щоб проконтролювати показники якості та безпеки вирощеного врожаю, Сергій рекомендує вдатися до лабораторного дослідження продукції. В Ukravit Institute сьогодні досліджують зернові, зернобобові, олійні культури, корми та комбікормову сировину на широкий спектр показників. Так, у зернових і продуктах їх переробки визначають вміст білка, вологи, клейковину, натуру, відсоток сажкового зерна та різних домішок. У сої – вологу, білок (азот), олійність, олійну та сміттєву домішки, заселеність шкідниками.

Всі без винятку зразки перевіряються на залишкові кількості пестицидів. Можливості Інституту дозволяють визначати 270 найменувань пестицидів кількісно і до 700 – якісно згідно європейських та світових стандартів і вимог. Зокрема, для продукції на експорт найбільш затребуваним є визначення залишків гліфосату та диквату.

Крім того, лабораторія хромато-мас-спектрометрії проводить дослідження зернових на вміст 8 мікотоксинів методом LC-MS/MS. За рік тут проаналізували понад 1000 зразків зернових культур. Отримані результати показали, що майже у всіх зразках кукурудзи минулорічного врожаю було виявлене перевищення по мікотоксинах – дезоксиніваленолу, зеараленону, Т2/НТ2-токсину, охратоксину А. Найчастіше в зерні зустрічався дезоксиніваленол із перевищенням норми у 2-5 разів. Щодо цьогорічного врожаю кукурудзи, пшениці, ячменю, вівса, проса та гречки, фахівці мікотоксинів поки не виявили.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zalyshky-dykvatu-ta-glifosatu-i-mikotoksyny-abo-na-yaki-pokaznyky-doslidyty-vrozhaj-na-eksport
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН