Заморозки позбавили Україну частини врожаю ранніх яблук та кісточкових фруктів (фото)

Заморозки позбавили Україну частини врожаю ранніх яблук та кісточкових фруктів (фото)
Фото: з відкритих джерел

Внаслідок останніх заморозків в Україні, пік яких припав на 19-20 квітня поточного року, частково постраждали насадження насіннячкових та кісточкових фруктів, повідомляють аналітики EastFruit.

При цьому, за словами місцевих садівників, максимальної шкоди яблуневим садам несприятливі погодні умови завдали саме у Вінницькій області, де якраз і сконцентровано основні площі.

Image 10

У деяких господарствах повідомили про можливі втрати більш ніж половину майбутнього врожаю яблук, але в більшості випадків це стосувалося ранніх та середніх сортів яблука, таких як «Мельбурн», «Женева» тощо.

Image 11

Щодо зимових сортів яблука, то тут садівники були більш стримані в прогнозах урожаю і повідомляли, що вони сподіваються, що заморозки не вплинули на перспективи врожаю. Також слід зазначити, що максимальні збитки в господарствах були зафіксовані саме в пониззі, де в нічний час накопичувалося і затримувалося холодне повітря. У таких місцях температури сягали -3 °С і нижче.

Image 12

Щодо інших регіонів України, то незначні збитки від заморозків 19-20 квітня відзначалися також у Чернівецькій області, де місцеві садівники оцінюють втрати майбутнього врожаю на рівні 10-15%. При цьому збитки насадженням фіксувалися як точкові — виключно в пониззі. У свою чергу, садівники інших регіонів країни повідомили про відсутність втрат майбутнього врожаю яблук, і нічні температури там протягом останніх вихідних не були такими критичними.

Фермери на Миколаївщині повідомляли про можливу втрату врожаю черешні ранніх сортів, а садівники Чернівецької області побоюються, що не зберуть усі заплановані обсяги абрикосу.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zamorozky-pozbavyly-ukrayinu-chastyny-vrozhayu-rannih-yabluk-ta-kistochkovyh-fruktiv-foto
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати