178171
182818

Заступником міністра економіки стане уповноважений Зеленського із земельних питань

Уповноважений президента України з земельних питань Роман Лещенко подав документи для призначення на посаду першого заступника міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Як повідомляє Секретаріат Кабміну, Лещенко вже проходить спецперевірку для призначення на посаду, передає БізнесЦензор.

Як повідомлялося, з 1 жовтня 2019 року президент Володимир Зеленський призначив Романа Лещенко уповноваженим президента України із земельних питань (поза штатом).

Згідно з наведеною біографічною довідкою, Роман Лещенко закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, має ступінь доктора філософії в галузі права. З 2013 року викладає в Університеті ім. Шевченко. Є депутатом Жашківської районної ради.Продукти харчування дорожчають: чому держрегулювання не спрацьовує

Два тижні тому набули чинності нові правила "держрегулювання" цін на продукти першої необхідності і товари медичного призначення. Згідно з постановою КМУ №341 від 22 квітня, про плани підвищити ціну на будь-який з цих товарів на 5-10% потрібно повідомляти за три дні до початку застосування нової ціни, про підвищення ціни на 10-15% – за два тижні, на 15% і більше – за місяць.

Макаронні вироби одного з популярних виробників могли подорожчати вже в ці дні, причому практично у всіх регіонах. Більшість найменувань виробів зростуть в ціні трохи більше, ніж на 5%, але деякі види – майже на 10%. Це подорожчання десятки продавців задекларували 25-26 травня. Відповідно, нові ціни в магазинах зможемо побачити вже нині.

Крім того, в кінці травня подорожчала курятина. Це задекларували вже кілька виробників. Подорожчання у різних виробників в різних магазинах і торгових мережах сягне від 5 до 10%, а це значить, нові ціни покупці вже побачили або побачать днями.

У багатьох регіонах дорожчає цукор. Це також задекларували вже кілька виробників. Правда, на різні торгові марки подорожчання буде неоднаковим. Одна продукція виросте в ціні всього на 7-8%, в іншої подорожчання буде досить істотним – до 23%. Відповідно, невелике подорожчання побачимо на днях, більш серйозне – на початку червня.

Незначно – на 5% – у кінці травня виросли в ціні курячі яйця в кількох регіонах.

Один з великих виробників негазованої мінеральної води підняв ціни на свою продукцію на 9,5%. В результаті більш ніж у 100 торговельних точках у різних регіонах України ця вода подорожчала.

В окремих регіонах мають подорожчати й інші товари зі списку соціально значущих. Наприклад, у Дніпропетровській області подорожчало борошно ряду виробників – відразу на 17%. У Кіровоградській, Чернівецькій, Одеській та Волинській областях дорожчає пшенично-житній хліб, причому деякі сорти – відразу на 35%.

Джерело: СьогодніКомпенсація збитків від посухи не покриє навіть сплати податків – фермер

Аграрії Одещини вимагають у влади якнайшвидше знайти шляхи для виділення дотацій або перегляд податкової політики по відношенню до агросектору, адже вони втратили через посуху понад 300 тис. га озимини і дані щодня зростають. Про це пише Kurkul.com.

Для вирішення проблеми, аграрії Біляївського району, які понесли найбільші втрати, зібралися з керівниками райради та райдержадміністрації. Вони стверджують, що не мають часу довго чекати на роздуми влади та наголошують, що зміни до Держбюджету і Податкового Кодексу необхідно внести якомога швидше

За підсумками наради було направлено до Президента, Прем’єра та Верховної Ради звернення про допомогу з надією, що їх почують.

«Зараз підходить період розраховуватися з людьми. Нам по форс-мажору рішення про списання загиблих посівів не дає провести Торгівельна палата. Як нам розраховуватися? Нас же люди викличуть в суд, якщо ми не розраховуємось. Та й не тільки люди, а і податкова. Це болюче питання треба вирішувати зараз, у нас немає часу на довгі парламентські розгляди питань. Податків треба більше заплатити, аніж ми отримаємо якихось дотацій від держави, а може ми їх взагалі і не отримаємо», — зауважив Дмитро Куценко, керівник агрокооперативу.

Ваш вибір 'Подобається'.


Ферми-роботи: що це таке і чому поле їм не потрібне

Сіті-ферми набирають популярності по всьому світові. Мода на модульне господарство, яке можна утримувати в офісі чи просто у власній квартирі, на даху будинку чи мансарді, потроху завойовує й Україну, повідомляє Агробізнес Сьогодні.

Свою сіті-ферму має й киянин та співзасновник компанії DroneUA Валерій Яковенко. Він винайшов роботизоване господарство й вже зібрав перший урожай картоплі. На черзі – салат та редис. За допомогою устаткування можна вирощувати й до 60 видів їстівної зелені у квартирі, офісі, спортивному залі, в цехах і взагалі будь-де.

«Роботизовані ферми – це вже не тільки майбуття, але й сьогодення. Першу сіті-ферму ми побудували із закордонних комплектуючих. Проте другу – вже на 95% з українських. Ферми нашої розробки поки невеликі, розміром 1,5×3 м. Там у нас працює автоматична рука-маніпулятор. Вона має насадки, які застосовують для різних операцій: розпушування ґрунту, посіву. Можна заміряти ґрунт спеціальним ручним сканером, подивитися, чого не вистачає землі, і удобрити її відповідно, стежити, щоб були умови для мікроорганізмів і черв’яків. На сіті-фермі є відеокамера, яка визначає рослини за принципом "свій – чужий". Якщо на грядці пробиваються бур’яни, система їх висапує», – розповідає винахідник.

Ферма розміром 1,5×3 м, яку презентував на вебінарі пан Яковенко, коштує приблизно 1500 доларів. Вона може слугувати як модуль більшої за масштабами сіті-ферми, або ж як елемент у технологічному ланцюжку поетапного вирощування рослин.

За словами Валерія Яковенка, масштаби сіті-ферм можуть бути різні. В планах винахідника – зробити так, щоб фермери-роботи можна було транспортувати на колесах. Нині таким видом аграрного бізнесу зацікавилися клієнти з Південно-Східної Азії.Аграрії скоротили витрати на виробництво сільгосппродукції

Витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-квітні 2020 року скоротилися на 7% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.

Про це повідомила Державна служба статистики. Витрати на виробництво продукції рослинного походження за звітний період скоротилися на 8,4%, а тварини – на 5,4%. Згідно з повідомленням, витрати на матеріально-технічні ресурси промислового походження, що використовуються в сільськогосподарському виробництві, за чотири місяці поточного року зменшилися на 11,3%.

Джерело: УНІАН

Ваш вибір 'Подобається'.


Мінекономіки готує зміни регулювання ГМО

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України утворило робочу групу, яка займатиметься питаннями регулювання генетично модифікованих організмів (ГМО). Про це повідомляє прес-служба Насіннєвої асоціації України (НАУ).

«До складу групи увійшли експерти міністерства, а також представники провідних галузевих організацій та асоціацій, зокрема і НАУ. Робочу групу створено з метою розроблення заходів з адаптації українського законодавства до актів права Європейського Союзу у сфері державного регулювання ГМО», – зазначається у повідомленні.

Робоча група стане тимчасовим консультативно-дорадчим органом.

За даними Міжнародної служби з моніторингу за застосуванням агробіотехнологій (ISAAA), площа під сільського господарськими культурами з генно-модифікованими джерелами (ГМО-культурами) в 2018 році досягла 191,7 млн га проти 189,8 млн га у 2017 році: з 1996 году вона зросла майже у 113 разів з 1,7 млн га.