Затримка збирання підтримує ціни на кукурудзу в Україні

Затримка збирання підтримує ціни на кукурудзу в Україні
Фото: з відкритих джерел

Станом на 16 вересня в Україні з 85 тис га або 2% площ намолочено 406 тис т кукурудзи з середньою врожайністю 4,8 т/га. Торік на цю дату було обмолочено 3% площ. Тривалі опади перешкоджають збиранню врожаю, і відставання від торішніх темпів буде зростати, оскільки в першу чергу аграрії збиратимуть соняшник та сою.

Затримка поставок до портів вже призвела до незначного підвищення закупівельних цін на кукурудзу до 246-248 $/т або 7400-7500 грн/т. Трейдери готові доплачувати за швидкі поставки.

Водночас ціни попиту на чорноморську кукурудзу з боку імпортерів залишаються на рівні 260 $/т, тоді як продавці пропонують її по 265-270 $/т.

Основним покупцем української кукурудзи у 2020/21 МР став Китай, який придбав 36% експортованої кукурудзи та потіснив таких традиційних покупців, як ЄС, Єгипет, Туреччина, Південна Корея, Великобританія та деякі країни південно-східної Азії.

На тлі збільшення експортної пропозиції кукурудзи з України у поточному сезоні з 23 до 30 млн т залишається сподіватися, що Китай і надалі купуватиме українську кукурудзу, а не американську, особливо з огляду на політичні суперечки останнього часу між США та КНР.

У вересневому звіті експерти USDA підвищили прогноз виробництва кукурудзи в Китаї та знизили оцінки її споживання для окремих категорій. Більше того, китайський уряд пропонує заміняти кукурудзу іншими зерновими та шротами, щоб зменшити залежність від імпорту.

Сподівання на активізацію експорту кукурудзи з України до ЄС на тлі зменшення поставок з Бразилії у 2020/21 МР внаслідок рекордно високих цін також навряд чи виправдаються, оскільки країни ЄС збільшили виробництво пшениці та кукурудзи, що може призвести до скорочення імпорту.

З початку 2021/22 МР Євросоюз імпортував 3,14 млн т кукурудзи (3,8 млн т на цю ж дату торік), зокрема 1,96 млн т з Бразилії та 0,75 млн т з України. Частка української кукурудзи виросла у порівнянні з попереднім сезоном з 5,8% до 23,7%.

Україна починаючи з 1 липня, за даними ДМС, експортувала станом на 22 вересня 1,392 млн т кукурудзи, що на 773 тис т перевищує торішні темпи.

Джерело: graintrade.com.ua

Перегляди: 9
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zatrymka-zbyrannya-pidtrymuye-cziny-na-kukurudzu-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Квітня

  Ціни на пшеницю в Україні зростають на тлі скорочення пропозицій

  Українські аграрії безплатно можуть перевірити ґрунти після військових дій

  Ми втрачаємо ринок, на якому працювали багато років: польський бізнес просить фермерів розблокувати кордон з Україною

  Будівлю колишнього Інституту зернових культур продали у 16,5 тисяч разів дорожче від стартової ціни

  20 Квітня

  Світові ціни на какао оновили історичний рекорд

  Аграрії почали сіяти гречку: як проходить посівна в Україні

  Агротрейдер Viterra перед злиттям із Bunge купує елеватор в Україні

  Перші українські тепличні томати майже вдвічі дорожчі за турецькі: які ціни

  19 Квітня

  В Мінагрополітики обговорили питання поставок насіння української кукурудзи на європейські ринки

  Штучний інтелект відтворив справжній жир грудного молока

  БІЛЬШЕ НОВИН