Заводи Фірташа збільшують виробництво добрив і знижують ціни

Заводи Фірташа збільшують виробництво добрив і знижують ціни
Фото: з відкритих джерел

Азотний холдинг Ostchem збільшив завантаження виробничих потужностей та знизив ціни на мінеральні добрива.

Про це йдеться в повідомленні групи Group DF, куди входить Ostchem, передають Українські Новини.

“Ostchem збільшив завантаження виробничих потужностей двох заводів з виробництва мінеральних добрив. Зокрема, Черкаський “Азот” збільшив завантаження з 30% до 70%. На даний момент працюють цехи виробництва аміаку, аміачної селітри, карбаміду. У свою чергу “Рівнеазот” збільшив потужності до 50%, запустивши аміачний цех, цех аміачної селітри та ВАС. Збільшення обсягів виробництва пов’язане, насамперед, зі сплеском сезонного попиту аграріїв на мінеральні добрива напередодні весняної посівної”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що заводи закривають нішу, утворену на тлі скорочення постачання мінеральних добрив імпортерами в Україну.

“Це планове зростання виробничого завантаження наших заводів. Ми збільшуємо потужності, щоб закрити попит з боку аграріїв, які всупереч усьому налаштовані успішно провести весняну посівну. Навесні вноситься понад 70% усіх добрив, лютий та березень – це пік попиту. Усі необхідні цехи працюють”, – зазначив  керівник азотного бізнесу холдингу Сергій Павлючук.

Зазначається, що сезонне збільшення попиту на добрива та масштабів виробництва, а також корекція цін на газ дала можливість Ostchem суттєво знизити вартість добрив.

Зокрема, з 1 лютого роздрібні ціни на найбільш затребувані мінеральні добрива без урахування доставки знизилися на 2 тис. гривень до 35 тис. гривень за тонну, на карбмід – до 36 тис. гривень за тонну, ВАС – до 27 тис. гривень за тонну.

При цьому зниження ціни на КАС склало 4 тис. гривень і сьогодні його можна придбати за 29 тис. гривень за тонну продукції.

“Підготовка до весняної посівної проводиться під впливом двох взаємозалежних факторів. Перше – аграрії не сформували достатній запас мінеральних добрив. Другий – фермери до останнього моменту відкладають рішення про покупку. Таким чином, ми бачимо відкладений попит аграріїв на продукцію: якщо раніше добрива на весняний посівний сезон закуповувалися у вересні-грудні, то зараз пік попиту переноситься на грудень – березень. Це означає, що навантаження на виробничі потужності Ostchem у цей період буде колосальним і в безумовному виграші виявляться ті аграрії, які заздалегідь забезпечили себе продукцією”, – зазначає  керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.

Він зазначив, що перенесення термінів пов’язане з військовими ризиками, а також із більш тривалим процесом реалізації продукції аграріями.

Для довідки: Ostchem – азотний холдинг Group DF олігврха Дмитра Фірташа, який об’єднує найбільших виробників мінеральних добрив в Україні. До нього входить «Рівнеазот», Черкаський «Азот», а також Сєвєродонецький «Азот» та «Стирол» (не працюють і перебувають на окупованих територіях).

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zavody-firtasha-zbilshuyut-vyrobnycztvo-dobryv-i-znyzhuyut-cziny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати