Збільшення Індією у травні імпорту соняшникової олії на 74% призвело до зростання цін в Україні

Збільшення Індією у травні імпорту соняшникової олії на 74% призвело до зростання цін в Україні
Фото: з відкритих джерел

Індія у травні збільшила у порівнянні з квітнем імпорт продовольчих олій на 15% до 1,5 млн т, зокрема пальмової – на 12,4% до 4-місячного максимуму 769 тис т завдяки зниженню цін неї, та соняшникової – на 74% до 408 тис т, оскільки кілька суден внаслідок завантаженості портів у квітні були розвантажені вже у травні. Водночас імпорт соєвої олії скоротився на 16,5% до 322 тис т.

За даними дилерів, ціна на імпортну сиру пальмову олію (СРО) складає 948 $/т CIF (включно з вартістю, страхуванням та фрахтом), тоді як соєву олію пропонують по 1028 $/т, а соняшникову – по 1035 $/т CIF.

Нарощуванню імпорту пальмової олії сприяло зростання маржі при закупівлі рафінованої пальмової олії, завдяки чому її імпорт у травні виріс у порівнянні з квітнем з 124,2 до 214 тис т. Експерти очікують,що у червні Індія імпортує біля 750 тис т пальмової олії.

Дані Індійської асоціації виробників (SEA) по травневому імпорту будуть оприлюднені всередині червня. Нагадаємо, що Індія купує пальмову олію переважно в Індонезії, Малайзії та Таїланді, а соєву та соняшникову – в Аргентині, Бразилії, Україні та рф.

Україна завдяки активізації попиту з боку Індії та Іспанії збільшила експорт соняшникової олії у травні на 13,7% до 714,3 тис т, що стало найвищим показником з листопада 2020 р.

Серпневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії вчора впали на 3,83% до 3920 рінггитів/т або 834 $/т слідом за цінами на нафту. Це посилить попит на пальмову олію та знизить зацікавленість покупців в соняшниковій олії.

За даними Trading Economics, минулого тижня середня ціна на соняшникову олію з доставкою покупцям виросла на 6,1% до 931 $/т (+7,5% за місяць), але з понеділка знизилася на 2,3% до 910 $/т під тиском падіння цін на нафту на 3,4% та пальмову олію на 2,6%.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zbilshennya-indiyeyu-u-travni-importu-sonyashnykovoyi-oliyi-na-74-pryzvelo-do-zrostannya-czin-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати