Збільшення прогнозів урожаю сої посилює тиск на ціни, зокрема і в Україні

Збільшення прогнозів урожаю сої посилює тиск на ціни, зокрема і в Україні
Фото: з відкритих джерел

В Бразилії на 11 квітня соя обмолочена на 84% площ (86% торік), а гарна урожайність дозволила підвищити прогнози виробництва. Агенція Conab прогнозує, що штат Ріу-Гранді-ду-Сул збільшить виробництво сої у порівнянні з минулим роком на 68% та стане другим за величиною виробником після Мату-Гросу, компенсувавши втрати від посухи у центрально – західних регіонах.

Наразі фермери Ріу-Гранді-ду-Сул на тлі низьких цін на сою продали лише 16% свого урожаю, тоді як зазвичай наприкінці квітня продано вже 40-45%.

Експерти компанії Cotrisal, яка працює з 11 тис фермерів регіону, пояснюють низькі продажі скороченням експортного попиту та вищими, ніж торік, запасами у виробників. Нагадаємо, що торік порти були перевантажені значними експортними обсягами сої та кукурудзи.

Агенція Safras & Mercado підвищила прогноз урожаю сої в Бразилії з 148,6 до 151,2 млн т на тлі високої урожайності у південних штатах.

У 2023/24 МР (станом на 11 квітня) США експортували лише 38 млн т сої із прогнозованих USDA 46,3 млн т (54,2 млн т у 2022/23 МР), що на 18,5% поступається торішнім темпам та посилює тиск на ціни.

Травневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго вчора впали на 1,4% до 425,6 $/т (-2% за тиждень) на тлі підвищення прогнозів урожаю у Південній Америці.

Президент аргентинської палати нафтової промисловості Ciara-CEC Густаво Ідігорас повідомив, що Аргентина завершує процедуру отримання сертифікатів для експорту соєвих продуктів до США, що опускає ціни на сою у США, тим більше що торік дозвіл на використання ріпакової олії з Канади для виробництва біодизеля суттєво обвалив котирування соєвої олії.

В Україні закупівельні ціни на сою з ГМО залишаються на рівні 400-410 $/т з доставкою до портів Чорного моря, але на тлі підвищення курсу долара до 39,59 грн/$ гривневі ціни виросли до 18300-18400 грн/т. Переробники підвищили ціни на 300-400 грн/т до 17300-17800 грн/т з доставкою на завод. Конкуренція між переробниками та експортерами посилилася, але вже у травні на світовий ринок вийде соєва продукція з Аргентини та Бразилії, що ускладнить експорт.

Ціни попиту на сою з доставкою до Італії залишаються на рівні 430-440 €/т DAP, але дорога логістика робить експорт недоцільним. Станом на 27 березня ЄС імпортував 9 млн т сої, зокрема 5 млн т з США, 2,5 млн т з Бразилії та лише 680 тис т або 11% – з України.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zbilshennya-prognoziv-urozhayu-soyi-posylyuye-tysk-na-cziny-zokrema-i-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Травня

  Для кредитування аграріїв на прифронтових територіях необхідно розробити умови страхування

  Експорт олійної продукції через порти Одеси становить близько 75%-80%

  Найбільша пекарня світу підмішає у тісто солодкі мікробні білки, які не викликають ожиріння

  Україна увійшла до трійки найбільших постачальників меду до ЄС

  У червні може зрости ставка плати за використання зерновозів ЦТЛ

  Зростання цін на європейську пшеницю зменшує експорт з ЄС та сприяє нарощуванню поставок з рф

  Захоплений окупантами Інститут рису на Херсонщині змінює напрям роботи

  Ціни закупівлі живця коливаються в межах 58,5–62 грн/кг

  На Одещині зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп

  Прибутки з гектарів. Якими будуть ціни на землю в Україні та скільки на цьому можна заробити

  БІЛЬШЕ НОВИН