Tempo950x100

Tempo300x100

Збитки українського агросектору цьогоріч можуть сягнути $3 мільярдів – експерт

Збитки українського агросектору цьогоріч можуть сягнути $3 мільярдів – експерт
Фото: з відкритих джерел

Відповідно до прогнозів асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, у 2023 році збитки аграрного сектору України за оптимістичним сценарієм можуть становити близько 3 млрд долл. США.

Про це розповів генеральний директор УКАБ Олег Хоменко в інтерв’ю Укрінформу.

“За підрахунками УКАБ, цьогорічні збитки сектору за оптимістичними прогнозами сягнуть приблизно 3 млрд доларів США. І це – оптимістичний сценарій”, – сказав він.

Хоменко зазначив, що цьогоріч виробництво зернових та олійних культур в Україні є збитковим, за виключенням виробництва сої. Зокрема, за даними асоціації, виробництво пшениці збиткове на 36 доларів США за тонну (станом на жовтень цього року), ячменю – 83 долари за тонну, кукурудзи – 56 доларів за тонну та соняшнику – 39 доларів США за тонну.

“Соя зберігає прибутковість завдяки переробці та попиту на продукти переробки. На жаль, всі інші культури сьогодні аграрії виробляють собі у збиток”, – пояснив експерт.

Хоменко наголосив, що найбільш значний фактор впливу на прибутковість агросектору – значно ускладнена експортна логістика. За умови її здешевлення українські аграрії змогли б отримати прибутки.

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zbytky-ukrayinskogo-agrosektoru-czogorich-mozhut-syagnuty-3-milyardiv-ekspert
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати