Здорожчання логістики та налагодження збуту: які головні проблеми вітчизняного АПК

Здорожчання логістики та налагодження збуту: які головні проблеми вітчизняного АПК
Фото: з відкритих джерел

Однією з головних проблем, з якими можуть стикнутися українські аграрії у майбутньому, є здорожчання логістики для збуту продукції українського агропромислового комплексу. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН озвучив аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка.

За його словами, проблеми логістики для АПК під час військової агресії не нові, але її вартість буде збільшуватися. Українським аграріям знову треба знаходити альтернативні шляхи експорту через Європу, відкривати нові ринки, які будуть більш перспективнішими і вигіднішими для них. Прикладом, за його словами, є ситуація з продукцією, яку було вирощено за останні півроку, адже фермеру повертати вкладені у процес фінанси, зокрема кредитні гроші.

«Щоб йому повернути кредитні гроші, треба налагодити збут продукції та отримати ці гроші, щоб перекрити витрати. І ми не говоримо зараз про великий заробіток чи перспективи на наступний рік. Аграрію треба закрити минулий сезон. Це сьогодні одна із основних проблем», – підкреслив експерт.

«Додатково можемо сказати, що було здорожчання мінеральних добрив, які також були в деякій мірі недоступними весною. Через це врожайність буде менша, ніж в минулому й позаминулому році. Тому основні проблеми – це все ж таки логістика і налагодження збуту», – резюмував Максим Гопка.

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zdorozhchannya-logistyky-ta-nalagodzhennya-zbutu-yaki-golovni-problemy-vitchyznyanogo-apk
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати