182818
178171

Зеленський анонсував проєкт «Нове село»

Офіс президента України ініціює програму «Нове село». Реалізацію планується почати з прифронтових територій, а потім поширити на всій території Україні. Про це йшлося на нараді під головуванням президента Володимира Зеленського, повідомляє прес-служба ОП.

У рамках програми в сільській місцевості планується будівництво «Центрів тяжіння» за прикладом сервісних зон у Щасті й Новотроїцькому. Це сучасні простори, в яких працюватимуть ЦНАП, відділення пошти, аптека за програмою «Доступні ліки», опорні пункти поліції, магазини, сервісні центри, пожежний пункт, медичний центр тощо.

Навколо має бути облагороджена територія зі спортивним комплексом, дитячими майданчиками, кінотеатром або концертним залом, сільськими клубами, сучасним освітленням, відремонтованим дорожнім покриттям, вело- і біговими доріжками.

До реалізації проєктів держава планує залучати бізнес, створюючи державно-приватне партнерство, щоб не витрачати бюджетні кошти.
Також у рамках проєктів мають бути реалізовані освітні програми, серед іншого – оснащення шкіл комп'ютерною технікою.

За кожним проєктом буде закріплено модератора. Всього в Україні планується втілити понад 1000 таких проєктів.

«Ми вже побачили проєкт, який реалізовано на КПВВ «Щастя». Перші проєкти «Нове село» повинні бути втілені на прифронтових територіях, а потім – по всій Україні. Ми повинні вдихнути нове життя в українське село. Жителі сіл мають отримувати якісний сервіс безпосередньо за місцем проживання і мати доступ до сучасної інфраструктури», – сказав Зеленський.

Також, за словами президента, в програму «Нове село» включено розвиток агропромислового комплексу, зокрема тваринництва. Так, планується зменшити обсяги імпорту продуктів тваринництва, збільшити насичення внутрішнього ринку і забезпечити доступні ціни для населення.У «Слузі народу» розкритикували зменшення ПДВ для аграріїв

У «Слузі народу» не всі депутати підтримують підписаний президентом законопроект про зменшення ПДВ до 14% для великих аграрних холдингів. Окремі соратники президента вважають, що це рішення не врятує від тіньових схем, а лише вдарить по фермерах і переробці, які потребують стимулювання. Таку думку в інтерв’ю «Главкому» озвучив Данило Гетманцев, голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп фракції «Слуга Народу».

«Я не прихильник того, аби ми боролися зі схемами з ухилення від оподаткування шляхом скасування податків. Тому вважаю, що зменшення ставки ПДВ до 14% для великих аграрних холдингів – це помилкове рішення. Я не бачу в ньому потенціалу щодо протидії чорному експорту зернових або так званим «скруткам» з ПДВ, особливо це стосується зменшення ставки на овець, цукровий буряк і молоко. Зрозуміло, що це просто хоч якийсь аргумент лобістів, який обґрунтовував прийняття цього рішення. Я його не підтримував, але воно вже прийняте…», – заявив Гетманцев.

Читайте також: Удар перед посівною: що думають фермери про зниження ПДВ на агропродукцію

Голова комітету застерігає, що зниження ПДВ в першу чергу вдарить по фермерах, переробці, а великим холдингам ці зміни лише на руку: «Це вдарить насамперед по переробці, яка не є вертикально інтегрованою, як у великих холдингах, де є своя база для вирощування, переробка і експорт. Для останніх це, безперечно, великий плюс в доходах. А от якщо ти придбаєш пшеницю зі ставкою ПДВ 14%, а хліб відвантажуєш зі ставкою 20%, то тягар сплати ПДВ перекладається з сільськогосподарського виробника сировини на сільськогосподарського виробника готової продукції. А нам на сьогодні не треба стимулювати розвиток сировинної промисловості, вона і так розвивається рік до року. Але жодна сировинна економіка не є успішною, вона рано чи пізно призведе себе до колапсу, коли ціни на світових ринках впадуть. Нам треба стимулювати в Україні переробку, промисловість, високу додану вартість, робочі місця і сплату податків тут, а не віддавати їх, наприклад, у Польщу, де рівень сировинної економіки в 15 разів менший за наш», – наголошує парламентар.

Окрім того, на думку Гетманцева після введення пільги в 14% ПДВ не виключено зростання цін. «Зростання цін у січні-лютому цього року пов’язане зі світовою кон’юнктурою. Якщо дивитись рік до року, то є абсолютна кореляція зі зростанням цін на зернові і кінцеву продукцію у нас. Здорожчання олії, яєць, цукру – наслідок цінової кон’юнктури і того, що аграрії притримують свою продукцію, розраховуючи на ще вищі ціни. Але внаслідок введення пільги в 14% ПДВ я також не виключаю зростання цін», – зазначив нардеп.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» за номером 1115-ІХ.

Цей документ передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема: великої рогатої худоби, свиней, молока незбираного, пшениці та жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, цукрових буряків, насіння льону, свиріпи або ріпаку, соняшнику та інших олійних культур.

 В Україні дорожчають морква та цибуля

Про це повідомляє AgroTimes.

На львівському гуртовому ринку «Шувар» збільшилася ціна на моркву – до 7 грн/кг, цибуля подорожчала до 5.50 грн/кг. На інші овочі борщового набору ціна лишилася незмінною – картопля – по 8.00 грн/кг, буряк та капуста – по 6.00 грн/кг.

На півдні України традиційно дорожча картопля та дешевші інші овочі.

Так, на фермерському гуртовому ринку «Неждана» в селі Великі Копані на Херсонщині кілограм картоплі коштує від 9.00 до 11.00 грн. Капуста – 3.00-3.50 грн/кг, морква – 4.00-5.50 грн/кг, буряк – 5.00 грн/кг, цибуля – 3.50-4.00 грн/кг.

На одеському гуртовому ринку «Початок» картопля коштує 8.00-10.00 грн/кг, капуста – 2.50 -4.50 грн/кг, буряк – 6.00-7.00 грн/кг, морква – 6.50-8.00 грн/кг, цибуля – 4.50-5.50 грн/кг.

На київському гуртовому ринку “Столичний» картоплю продають по 9.00 грн/кг, буряк – по 4.50 грн/кг, цибулю – по 3.80 грн/кг, морква – по 4.50 грн/кг, капуста – по 4.00 грн/кг.Ліцензування пального: аграріїв штрафують за формальні порушення

На неспівмірності розміру штрафів порушенням у питанні зберігання агровиробниками пального для власних потреб наголосив під час засідання комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики заступник голови ВАР Михайло Соколов, передає прес-служба ВАР.

Розмір штрафів розпочинається з 250 тис. грн і формально аграрії підпадають під кілька пунктів, за які можуть бути оштрафовані.

Так, штраф за зберігання пального для власних потреб без ліцензії — 500 тис. грн. Разом з тим в силу різних причин до 1 березня 2020 року – крайнього терміну отримання ліцензій – не всі аграрії змогли їх оформити. Разом з тим, якщо органи податкової за первинними документами бачать, що з 1 березня 2020 року аграрій купував пальне, а ліцензія на зберігання була відсутня — це трактується як зберігання пального без наявності ліцензії, незалежно від того, чи є в аграрія ліцензія на момент перевірки, чи її нема.

Окрім того, аграрії, які мають декілька юридичних осіб та проводять централізовані закупівлі та зберігання пального, фактично, заправляють техніку різних юридичних осіб. А це може вважатися органами ДПС як реалізація пального за наявності ліцензії лише на зберігання для власного споживання. За це аграрій також може бути оштрафованим на 250-500 тис. грн.

Штраф у розмірі 1 млн грн передбачається за виробництва пального без наявності ліцензії (штраф за нереєстрацію акцизного складу) І велика кількість агровиробників формально підпадають під ознаки виробників пального, адже можуть зберігати в одному резервуарі пальне різних постачальників – змішувати пальне, яке має різні властивості або склад. Органи ДПС визнають таких аграріїв, які зберігають пальне виключно для потреб власного споживання, виробниками пального та виписують штрафи.

«Ми повинні розуміти, що людей штрафують просто за формальні порушення, а не за дійсне злодійство. Адже ухилення від сплати податків контролюється і виявляється через податкові накладні. І це – інша перевірка. Не повинно бути так, що ті, хто крадуть і ухиляються від сплати податків, несуть меншу відповідальність ніж ті, хто старається їх платити, але при цьому помиляється. Повинна бути співмірність штрафу тій господарській діяльності, яка ведеться суб’єктом господарювання. Адже вкрай неправильно, коли  фермеру нараховується штраф, який перевищує вартість всього купленого за рік пального. А у нас виходить однаковий штраф для нафтобази з обсягом зберігання пального в 10 тис. кубів і для фермера, який зберігає 50 кубів. І це – вкрай неправильно», — наголосив Михайло Соколов.

Депутати під час комітету зійшлись на тому, потрібно якнайшвидше знайти рішення виправлення ситуації, а в подальшому – прийняти закон, який усуне дані колізії.

Нагадаємо, щоб спростити облік пального в агросекторі, експерти заснованого ВАР аналітичного центру «Розумна країна» розробили законопроєкт, яким вносяться зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Ваш вибір 'Подобається'.


З початку року імпорт свинини до України зріс у 2,6 раза

Протягом січня-лютого 2021 року Україна імпортувала 5,1 тис. тонн свинини, що 2,6 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це свідчать дані Державної митної служби.

У грошовому еквіваленті імпорт за перші два місяці 2021 року подвоївся проти аналогічного періоду 2020 року, – до $8,5 млн.

У січні цього року свинину ввозили переважно з Данії ($3,6 млн), Польщі ($2,2 млн) та Канади ($1,5 млн).

Експорт української свинини у січні-лютому 2021 року склав 485 тонн – це на 33% більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

На експорті свинини Україна за перші два місяці цього року заробила $943,6 тис. – на 11,4% менше, ніж за січень-лютий 2020 року.

З початку 2021 року найбільше української свинини закупили ОАЕ – на $616,8 тис., Гонконг – на $132,4 тис., Ангола – на $90,3 тис.

 

Джерело: AgroTimes
 HARP переоснащує лабораторну базу

Якість виробів HARP ретельно контролюється на всіх етапах виробництва, від надходження металу на завод до відправки готових підшипників замовнику.

Для цих цілей завод впроваджує нове обладнання, модернізує верстатний парк, оновлює виробничі потужності і лабораторну базу. Нещодавно Центральна заводська лабораторія HARP поповнилася сучасним контрольно-вимірювальним приладом - Диференційним сканирующим калориметром DSC-500.
 
Устаткування використовується для визначення нижньої точки плавлення поліамідних сепараторів, армованих скловолокном. Фахівці HARP здійснюють вхідний і вихідний контроль матеріалів сепараторів. Такий спосіб діагностики необхідний для встановлення відповідності буксових і вагонних підшипників європейського типу WJ / WJP з параметрами 130x240 мм ( «простору 1 435») вимогам європейського стандарту EN 12080.

Серед основних переваг DSC-500 висока точність і чутливість, що дозволяє отримати максимально правильні результати.

Метод допомагає підтвердити зносостійкість матеріалів, що застосовуються при виготовленні підшипників, що важливо для підтвердження їх високих експлуатаційних характеристик, надійності і безпеки.

HARP вже давно вийшов на ринок ЄС і активно працює з міжнародними системами стандартизації продукції. Реалізація програми технічного переозброєння дасть можливість HARP значно розширити географію зарубіжних поставок і збільшити модельний ряд підшипників, орієнтованих на експорт.