178171

Зеленський підписав указ про передачу сільськогосподарських земель з державної у комунальну власність

Під час земельного форуму Президент Володимир Зеленський публічно підписав указ про передачу сільськогосподарських земель з державної до комунальної власності.

«26 жовтня 2020 року усі новостворені громади мають отримати землі в комунальну власність та зможуть використовувати кошти від землекористування для розвитку та добробуту своїх громад.

Ми повертаємо землі людям з центру на місця.

Важливо, що закон забороняє продаж земель комунальної власності, і це є гарантія, що наступні покоління українців залишатимуться господарями своєї землі.

Загалом, місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн гектарів землі. Це дійсно історичний день», - сказав Президент.

Урожай картоплі буде на рівні 20 млн тонн

Про це заступник міністра економіки, розвитку та сільського господарства Тарас Висоцький повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook за підсумками засідання робочої групи з розвитку картоплярства та овочівництва.

"У 2020 році валове виробництво картоплі очікується на рівні 20 млн тонн, овочів - на рівні 9 млн тонн", - написав Висоцький.

Заступник міністра також повідомив, що на розгляд Кабміну спрямована концепція Програми розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 роки та Концепції розвитку овочівництва до 2025 року, які згодом будуть винесені на засідання уряду.

Висоцький нагадав, що в 2021 році передбачається введення окремої програми з підтримки галузі картоплярства в Україні.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Акціонери Nemiroff купили перший завод "Укрспирту"

Про це повідомляє Фонд держмайна України, передає БізнесЦензор.

Початкова ціна продажу спиртзаводу становила 49,57 млн ​​грн. Компанія переможець була єдиною, хто подав заявку на участь в аукціоні.

"Зростання ціни від стартової вдалося досягти завдяки продуманим алгоритмам проведення приватизаційних аукціонів, які мотивують учасників пропонувати більш високу ціну від стартової вже на етапі подачі заявок", - повідомляє ФДМ.

Кінцевими бенефіціарами ТОВ "ЛВН Лімітед" є Ягов Грибов, Анатолій Кіпіш, Белла Фінкельштейн, а засновником - компанія "Немірофф Інтеллектьюал Проперті Істеблішмент".

Нагадаємо, Фонд держмайна виставив на продаж сім заводів "Укрспирту".

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні зібрано понад 44 млн тонн зерна

Зокрема, зернових та зернобобових культур намолочено 44,1 млн тонн з площі близько 11,7 млн га (76% до прогнозу).

У розрізі культур зібрано:

проса – 221 тис. тонн з площі 134,4 тис. га (89%);

гречки – 90,2 тис. тонн з  площі 70,4 тис. га (90%);

соняшнику – 9,8 млн тонн з площі 5,1 млн га (80%);

сої – 1,7 млн тонн з площі 852,4 тис. га (64%);

кукурудзи – 8,4 млн тонн з площі 1,8 млн га (33%).

Цукрових буряків накопано 1,5 млн тонн на площі 35,4 тис. га (16%).

За останній тиждень найбільше зібрали врожаю в Вінницькій (690 тис. тонн), Полтавській (650,9 тис. тонн), Чернігівській (642,8 тис. тонн) областях.

На більшій половині площ зволоження достатнє для початку осінньої вегетації озимих

Таку оцінку АПК-Інформ озвучила Тетяна Адаменко, кандидат географічних наук, начальник відділу агрометеорології Укргідрометеоцентру.

«Літні температури повітря, а саме вище +15оС середньодобові, які переважають в країні, плюс хороше зволоження грунту - ідеальні умови для того, щоб на шостий-восьмий день після сівби з'явилися сходи озимих. Подібні погодні умови, які дозволять рослинам трохи прорости, дуже важливі, щоб вони були досить розвинені перед входом у зиму, адже вона буде в будь-якому випадку», - уточнила експерт.
Т. Адаменко зазначила, що є райони, де фіксувалося перезволоження грунту через випадіння двох-трьох місячних норм опадів, які не можуть завершити посівну. Однак, у східному регіоні Україні продовжує зберігатися посуха.

«У частині Сумської та Полтавської областей фіксувався дощ наприкінці вересня, тоді як у Харківській, Луганській та Донецькій областях опадів не було взагалі. Більш того, перспективи для їх отримання вельми примарні. На поточний момент навіть у південному регіоні країни, де також пройшли невеликі дощі, ситуація краща. Крім Бессарабії, яка страждає від посухи вже не перший рік», - додала вона.

За прогнозами експерта, 17-18 жовтня в Україні очікується похолодання: зниження температури в нічний час доби до +1-2оС, в денний – до +8-10оС.

«Після зниження температури, якщо і буде розвиток посівів озимих, то дуже слабкий. Врятувати ситуацію може тільки теплий листопад, проте яким він буде насправді, зараз сказати складно», - підсумувала Т.Адаменко.

Держстат порахував, на скільки подорожчав хліб

В Україні за рік білий хліб (пшеничний з борошна вищого гатунку) подорожчав на 7,73% - з 23,54 грн/кг у вересні минулого року до 25,36 грн/кг у вересні цього року. Про це свідчать дані Держстатистики, повідомляє УНН.

При цьому пшеничний хліб з борошна першого гатунку зріс в ціні за рік на 5,87% - з 19,24 до 20,37 грн/кг.

Житній або житньо-пшеничний хліб за рік подорожчав на 2,58% - з 20,54 до 21,07 грн/кг.

Додамо, дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Ваш вибір 'Подобається'.