Земельне рейдерство навпаки. Як родина Давиденка намагається визнати отриманий кредит від Веревського у розмірі 11 млн дол США недійсним

Земельне рейдерство навпаки. Як родина Давиденка намагається визнати отриманий кредит від Веревського у розмірі 11 млн дол США недійсним
Фото: з відкритих джерел

Сім’я покійного Давиденка намагається визнати в судовому порядку кредитний договір, за яким було отримано 11 млн дол недійсним? Що відбувається?

Скандал довкола компанії «Агродом» обростає новими подробицями. Днями вдова загиблого нардепа Валерія Давиденка Людмила дала інтерв’ю, в якому фактично підтвердила, що її покійний чоловік справді взяв кредит на компанію Агродом, і сьогодні компанія опинилася під керуванням кредиторів. Безумовно, те, що відбувається, можна назвати недружнім поглинанням, де кредитор скористався ситуацією, щоб встановити контроль над Агродомом. Але, схоже, далеко не так однозначно.

Що сталося?

У 2019 році компанія «Агродом» та пов’язані з нею юридичні особи залучили кредит на загальну суму 11 млн дол. У травні 2020 року власник «СП «АГРОДОМ» Валерій Давиденко трагічно загинув. Слідство ведеться досі. Зі смертю власника у компанії почалися проблеми по кредитних виплатах. Згідно з кредитним договором, несплата з боку боржника родини Давиденка призвела до того, що компанія Агродом перейшла під контроль кредиторів, які встановили операційний контроль над компанією.

Людмила Давиденко факт укладання договору визнає, проте дає зрозуміти, що угоду було укладено без дотримання всіх законних процедур.

«У мене є відчуття, дійсно, що Валентина Миколаївна (мати загиблого нардепа та фактична власниця «Агродому») не підписувала жодного з договорів, які укладалися у 2019 році. Їх підписував представник за довіреністю, який перевищив свої повноваження», – стверджує Людмила Давиденко.

Виглядає це дуже дивно, оскільки йдеться про кредит у 11 млн дол. Не знати про нього мати та дружина загиблого нардепа просто не могли. Виникає питання, якщо хтось отримує кошти у розмірі 11 млн дол. США, за кредитним договором, який підписаний з перевищенням нотаріально завірених повноважень, то чому такий кредит назад не повертається кредиторам того ж дня, коли отримано? А в цій ситуації кредитом користувалися, дотримувалися всіх пунктів кредитного договору, обслуговували борг аж до трагічної смерті Валерія Давиденка. І лише після 2.5 років з моменту отримання кредиту та 1.5 років з моменту смерті Давиденка виникає суперечка про перевищення нотаріально засвідчених повноважень під час укладання кредитного договору.

«Практично, не існує жодного аграрного підприємства в Україні, яке не кредитувалося б. Це пов’язано з тим, що вся техніка, яка бере участь у вирощуванні зернових, є дуже дорогою. Практично ніхто з учасників ринку власним ресурсом спочатку не має» – пояснює Людмила рішення взяти кредит.

Сьогодні Людмила Давиденко визнає, що левова частина співробітників «Агродому» зберегла свої посади і компанія продовжує працювати та приносити прибуток. Прибуток з продажу врожаю 2020 року, за її словами, склав близько 25 млн дол.

Справа за судом?

Тепер же родичі покійного нардепа хочуть у судовому порядку і під надуманими приводами визнати отримання кредиту у розмірі 11 млн. дол. США недійсним.

Звичайно, в рамках української судової системи все можливо, навіть коли ти отримуєш кредит у розмірі 11 млн дол. США, а дружній суддя виносить рішення, яке позбавляє сумлінних кредиторів права на повернення кредитних коштів.

Цікаво буде дочекатися фіналу в цій історії, оскільки це не лише комерційна суперечка, на кону черговий іспит на здатність України бути правовою державою із справедливою судовою системою, де закон один для всіх і немає місця корупції.

Перегляди: 36
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zemelne-rejderstvo-navpaky-yak-rodyna-davydenka-namagayetsya-vyznaty-otrymanyj-kredyt-vid-verevskogo-u-rozmiri-11-mln-dol-ssha-nedijsnym
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    24 Квітня

    Найбільший виробник культивованої риби в Європі запустив перший пілотний завод

    До Ради внесли постанову про звільнення міністра агрополітики Сольського

    У квітні зросли обсяги передачі зерна залізницею до Польщі

    Справа про оборудки із землею: крім міністра АПК Сольського, підозру отримав його заступник

    Зниження ставок фрахту на перевезення зерна з глибоководних портів сприяє зростанню експортних цін

    Цукровий буряк може стати невиграшним квитком для багатьох фермерів, – думка

    Українське зерно сьогодні найдешевше на світовому ринку. Саме тому його так активно купують

    На ринку ріпаку значні цінові коливання

    «Кернел» збільшив обсяги експорту зерна вдвічі з початку року

    Державний оператор тилу відсторонив компанію “Твій Хліб” від постачання продуктів для ЗСУ

    БІЛЬШЕ НОВИН