Tempo950x100

Tempo300x100

Земельний ринок: купувати землю почнуть після посівної

Земельний ринок: купувати землю почнуть після посівної
Фото: з відкритих джерел

У короткостроковій перспективі ціни на землю будуть поступово зростати в гривневому еквіваленті. Після закінчення війни протягом 6-12 місяців буде підняття цін.

Але всі ці прогнози цілком обумовлені ситуацією на фронті та підтримкою наших західних партнерів, зауважує співвласник компанії «Ленд Клаб» Олександр Колотілін. 

З 1 січня 2024 року доступ на ринок землі отримали юридичні особи. Також у межах другого етапу земельної реформи було збільшено квоту на володіння землею для фізичних осіб зі 100 га до 10 000 га в одні руки. Логічно, що ці фактори мали б сприяти підвищенню активності на ринку та поступовому зростанню цін. Втім, війна вносить суттєві корективи у цей процес. 

«Розташування наразі значно більше впливає на ціни та попит, аніж доцільність та окупність ділянки. До прикладу, інвестори готові купувати землю в Чернігівській області за ціною не вище 800-1000 $/га, в Сумській — 1000-1500 $/га. Натомість ділянки на Хмельниччині, Вінниччині, Тернопільщині користуються попитом і коштують 2000-2500 $/га з перспективою подальшого здорожчання протягом року», — коментує ситуацію співзасновник компанії «Ленд Клаб» Алекс Ліссітса.

Він додає, що в умовах виживання агрохолдинги також не готові інвестувати значні кошти у придбання землі у власність. «Залучити кошти від банків або міжнародних донорів під купівлю землі неможливо. За прогнозами «Ленд Клаб», якщо цього року агрокомпанії й проявлять себе на ринку землі, то точно не раніше закінчення посівної кампанії, тобто у травні-червні», — зазначає Алекс Ліссітса.

Джерело: agroportal.ua

Перегляди: 125
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zemelnyj-rynok-kupuvaty-zemlyu-pochnut-pislya-posivnoyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати