Валовий збір сільгосппродукції зменшиться на чверть від довоєнного рівня

Валовий збір сільгосппродукції зменшиться на чверть від довоєнного рівня
Фото: з відкритих джерел

Станом на сьогодні 24% відсотка українських сільгоспугідь не можуть бути засіяні через окупацію. Так само десь на чверть від довоєнного впаде валовий збір сільгосппродукції. Однак до дефіциту продуктів харчування в Україні це не призведе.

Про таке заявив в ефірі Еспресо ТV перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами останні 10 років Україна є експортно орієнтованою щодо агропродукції. Понад 70% сільгосппродуктів у нас продавалася за кордон. Тож навіть при тому, що через окупацію валовий збір агропродукції дещо зменшиться, її вистачить, аби повністю задовольнити потреби внутрішнього ринку і ще відсотків 50-60% відправити на експорт.

Торік на експорт агропродукції вже впливала російська агресія. Але навіть за цих умов загальний виторг тут склав понад 23 млрд доларів або 53% від всього українського експорту. У 2023-му загальна сума, як прогнозує Тарас  Висоцький, залишиться приблизно такою ж, як і торік. А от питома вага агропродукції у структурі національного експорту зросте – просто через те, що просядуть інші його сектори.

Джерело: Дзеркало тижня

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zerna-ta-inshyh-kultur-krayini-vystachyt-shhe-j-na-eksport-zalyshytsya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати