Зернова ініціатива має бути продовжена хоча б на рік, – Мінагрополітики

Зернова ініціатива має бути продовжена хоча б на рік, – Мінагрополітики
Фото: з відкритих джерел

За час діяльності зернової ініціативи з одеських портів Україна відправила близько 13 млн тонн зерна. За період із 24 лютого 2022 року загалом ми експортували близько 32 млн тонн зернових. Про це в ефірі «Суспільне новини» зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

Він підтвердив, що черга суден у Босфорі з українським збіжжям все ще є: більше 80 кораблів чекають від трьох до п’яти тижнів, щоб пройти так звану інспекцію.

За словами заступника міністра, Україна вже неодноразово пропонувала внести зміни в частині роботи інспекцій. По-перше, збільшити кількість команд, які виконують такі перевірки. По-друге, скасувати інспекцію суден на «вихід», оскільки вони вже перевіряються на «вхід». Це значно б пришвидшило прохід кораблів через Босфор. Однак росіяни, які беруть участь в інспекції, знаходять штучні причини, щоб затримувати її та робити настільки довготривалою, пояснив Маркіян Дмитрасевич.

«Є декілька ініціатив, які також оголошував Президент України Володимир Зеленський. Насамперед для нас важливо, щоб зернова ініціатива не продовжувалася щоразу на 4 місяці – для цього її треба зробити хоча б на рік, а в кращому випадку – безстроково. Це також би дало сигнал ринку та нашим аграріям, що вони можуть експортувати свою продукцію. Крім того, ми пропонуємо розширити географію зернової ініціативи на миколаївські порти. Постійні консультації за цими питаннями тривають», – резюмував Маркіян Дмитрасевич.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zernova-inicziatyva-maye-buty-prodovzhena-hocha-b-na-rik-minagropolityky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати