Зернова угода: Ердоган заявив, що путін згоден на продовження домовленостей

Лідер країни-агресора рф володимир путін начебто погодився продовжити зернову угоду. Про це повідомив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, передає AFP.
Виступаючи перед журналістами, Ердоган сказав, що сподівається на продовження дії угоди після 17 липня у результаті зусиль ООН і Туреччини.
“Ми готуємося прийняти путіна в Туреччині в серпні. Ми дотримуємося тієї ж думки щодо розширення Чорноморського зернового коридору”, – заявив він.
Європейська комісія допомагає ООН і Туреччині спробувати продовжити зернову угоду і відкрита для “вивчення всіх рішень”, заявив у четвер представник Європейського Союзу.
ООН і Туреччина виступили посередниками між росією і Україною щодо укладання “зернової угоди” в липні 2022 року, щоб допомогти пом’якшити глобальну продовольчу кризу, яка загострилася через вторгнення рф і блокаду українських портів.
Що відомо про “зернову угоду”
Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо між росією та ООН й Україною та ООН за посередництва Туреччини в липні 2022 року у Стамбулі. Потім її кілька разів продовжували. Наразі термін її дії закінчується 18 липня.
Робота зернового коридору останніми місяцями практично заблокована російською стороною. Ще перед крайнім продовженням угоди, яке було здійснено в травні, рф погрожувала виходом із домовленостей і вимагала виконання низки своїх умов. Ішлося, зокрема, про розблокування зарубіжних активів та рахунків російських компаній, пов’язаних із продовольством та добривами, а також поновлення постачання сільгосптехніки, запчастин та сервісного обслуговування. Крім того, рф хотіла відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті-Одеса” та перепідключення “Россільгоспбанку” до системи SWIFT.
Однак нещодавно в росії вкотре заявили про плани зупинити роботу коридору після завершення цього терміну.
Своєю чергою заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький розповідав про наявність альтернативного плану продовження експорту агропродукції, якщо Росія вийде з домовленостей. Ішлося про те, щоб розширити пропускну спроможність Дунайського регіону і збільшити можливості з перевалки там. Крім того, триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу й сухих портів на західному кордоні з Польщею і Румунією.
Джерело: Українська правда