“Зернова угода” позитивно вплине на ринок добрив в Україні

“Зернова угода” позитивно вплине на ринок добрив в Україні
Фото: з відкритих джерел

Група Group DF зазначає, що “зернова угода” позитивно вплине на ринок добрив в Україні.
Про це повідомив директор із корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.

“Зернова угода, хоч і укладена всього на 2 місяці, стала потужним позитивним сигналом для ринку. Продовження угоди покращує прогнозованість аграрного бізнесу, дозволяє аграріям звільнити склади та продати зерно, не втративши якість. Сьогодні на закупівлю добрив впливають чотири базові чинники – ціни на газ, основну сировину для виробництва добрив; валютний курс; перебіг зернової угоди, а також фактор сезонності. Ціни на газ уже зараз знизилися, що призвело до падіння цін на добрива. Валютний курс стабільний і, на мою думку, завдяки надійній міжнародній допомозі є деякі передумови до ревальвації гривні. Щодо сезонності, високий сезон цього року затягнувся – у травні у нас зберігається досить високий попит, заводи на великі капремонти поки що не йдуть. Ми забезпечуємо потреби аграріїв, причому в дуже оперативні терміни”, – сказав він.

За словами Арестархова, уже за декілька тижнів можна буде точно оцінити, наскільки зросте попит через “зернову угоду”.

“Проте ми вже зараз спостерігаємо аномальне явище для цього періоду традиційно низького сезону – попит значно вище звичайного. Бачимо це не лише за дзвінками та за контрактами, ми бачимо це за обсягами кредитів, які залучаються фермерськими господарствами під добрива”, – сказав Арестархов.

За його словами, фермери почали активніше вивозити та продавати з елеваторів залишки врожаю минулого року.

“Продаж зерна означає отримання аграріями оборотних коштів та нові можливості інвестування. Зерно не може на складах лежати кілька років – є витрати на його зберігання, є втрата якості тощо. Ніхто точно не знає, чи працюватиме зернова угода через 2 місяці, але на сьогоднішній день бізнес-мета аграріїв зрозуміла: продати врожай, звільнити ємності для зберігання нового врожаю, який очікується вже в липні, вийти «в гроші» та зробити базові закупівлі на новий сезон. У такий спосіб вони хочуть захеджувати якісь ризики. З фінансової точки зору – оборотність та окупність інвестицій у добрива набагато вища. Саме зараз спостерігається поступове відновлення довгострокового планування аграріями”, – зазначає Арестархов.

Джерело: Українські новини

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zernova-ugoda-pozytyvno-vplyne-na-rynok-dobryv-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати