“Зернову угоду” продовжено на 120  днів

“Зернову угоду” продовжено на 120  днів
Фото: з відкритих джерел

Дія Чорноморської зернової ініціативи, яка дозволяє безпечний експорт агропродукції з України через порти Одеської області, продовжена на 120 днів, як це передбачено відповідною угодою.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook віцепрем’єр-міністр – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Кубраков подякував генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, президенту Ердогану, міністру Хулусі Акару та всім партнерам за дотримання домовленостей у продовженні угоди ще на пів року. 

Він додав, що завдяки спільним зусиллям України партнерів на світові ринки поставлено 25 млн тонн українського зерна.

За словами міністра, на сьогодні головним викликом є пришвидшення інспекційних перевірок в Туреччині. Також продовжується робота над долученням до Зернової ініціативи портів Миколаївської області та розширення номенклатури вантажів.

 Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зазначив, що завдяки підтримці низки міжнародних партнерів і, звичайно, учасників угоди ООН і Туреччини, представникам української делегації вдалося домовитися про пролонгацію «зернового коридору».

«Продовження “зернової ініціативи” для України – це можливість залишатися топовою аграрною країною, бо це означає, що український фермер буде сіятися і зможе отримати від свого врожаю дохід, тобто йдеться про збільшення ліквідності аграріїв. Для світу ж — це зміцнення продовольчої безпеки, це можливість нагодувати сотні мільйонів людей, які залежать від України. Вдячний всім міжнародним партнерам, друзям України, які на всіх зустрічах  наголошували на важливості продовження експортної угоди і тим самим підтримували нас», — наголосив Микола Сольський.

Нагадаємо, що зернова угода, яка має на меті безпечний прохід суден з кількох українських портів для експорту продовольства, була підписана 21 липня 2022 року. 17 листопада угоду було подовжено на 120-денний термін. Термін її дії закінчується 18 березня 2023 року.

За підсумками переговорів з ООН у Женеві російська сторона заявила, що готова продовжити термії дії “зернової угоди” після 18 березня. Щоправда, “тільки на 60 днів”.

Українська сторона заявила, що це суперечить ухваленим раніше домовленостям, а мінімальний термін продовження “зернової угоди” становить 120 днів.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zernovu-ugodu-prodovzheno-na-120-dniv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1

  30 Березня

  Ічнянський молочно-консервний комбінат отримав чистий прибуток у 105,9 млн грн

  Американська Cargill припинить експорт зерна з росії: це один із найбільших постачальників у світі

  В Україні пропонують страхувати аграрний експорт

  Децентралізація енергетичного ринку, кредитування та запуску хімічної промисловісті: експерт назвав основні потреби АПК

  Живець свиней подешевшав: які ціни

  Аскет Шиппінг починає будівництво зерносховища в порту Ізмаїл

  Переробники зацікавлені в зниженні цін на сире молоко

  Болгарські аграрії протестують через безмитне ввезення українського зерна

  Українські аграрії зменшать посівні площі під зерновими культурами, але збільшать під олійними, — Мінагрополітики

  Ціна на свинину може зрости до 10%: які види м’яса подорожчають перед Великоднем

  БІЛЬШЕ НОВИН