Tempo950x100

Tempo300x100

Жодна країна ЄС не продає по 10 000 га землі «в одні руки», – експерт

Жодна країна ЄС не продає по 10 000 га землі «в одні руки», – експерт
Фото: FILE - This undated file image from a television advertisement provided by the Corn Refiners Association, shows a corn maze shaped like a question mark. The Food and Drug Administration on Wednesday, May 30, 2012 rejected the Corn Refiners Association's bid to rename its sweetening agent "corn sugar." The FDA said that it defines sugar as a solid, dried and crystallized food — not a syrup. (AP Photo/The Corn Refiners Association)

Аграрії б’ють на сполох через нововведення, які передбачені другим етапом земельної реформи. У воєнний час малий і середній агробізнес зосереджується на виживанні та допомозі ЗСУ. Тому земельне питання наразі не на часі. Досвід Європи свідчить про те, що земля не може продаватися у великих масштабах.

Про це Денис Марчук, заступник голови ВАР, розповів в ефірі ТСН.

“Україна знаходиться в процесі євроінтеграції. А в складі ЄС нема жодної країни, яка б реалізовувала такі великі  земельні масиви “в одні руки». Ми не проти юридичних осіб в якості учасників ринку, але потрібні ліміти –  не більше 100 га, як і для фізичних, так і для юридичних осіб. Якщо зважати на родючість ґрунтів, то українська земля недооцінена, вартість гектару стартує від 38 000 грн. В ЄС землі значно дорожчі. Але в умовах збіднілості товаровиробників, коли вони не отримують гідні ціни на агропродукцію, то їм важко знайти кошти на купівлю землі, яка для них є засобом виробництва”, – зазначив Денис Марчук.

В умовах війни великий агробізнес отримає значну перевагу на земельному ринку.

“За війну збідніли і аграрії, і громадяни. Тому ми звернулися сьогодні до Президента, до ВРУ з проханням відтермінувати збільшення лімітів продажу землі до кінця війни та два роки після. Ми не проти земельної реформи, вона потрібна, люди повинні мати право купити та продати землю, але не в таких об’ємах – до 10 тис. га. Сьогодні діє положення, яке дозволяє купівлю 100 га “в одні руки» – і цього достатньо у цей важкий для України час. Другий етап реформи призводить до роз’єднання, створюються преференції для великого бізнесу, який сьогодні має кращий доступ до фінансових ресурсів. Тому і була зареєстрована електронна петиція до Президента, щоб не збільшувати ліміти продажу земель – зараз це основне прохання від малого та середнього аграрного бізнесу до влади”, – додав заступник голови ВАР.

Війна –  вже достатня причина для призупинення продажу великих площ землі.

“В Україні війна, значні території окуповані, аграрії воюють, два роки продають продукцію по заниженим цінам. Щоб не роз’єднувати людей, потрібно призупинити збільшення лімітів на продаж землі. Якщо малий та середній агробізнес не буде працювати, то хто буде підтримувати ЗСУ? Куди аграріям сьогодні витрачати кошти: на купівлю землі чи на обороноздатність країни? Продаж великих земельних масивів однозначно потрібно відтермінувати до кінця війни”, – наголосив Денис Марчук.

Перегляди: 103
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zhodna-krayina-yes-ne-prodaye-po-10-000-ga-zemli-v-odni-ruky-ekspert
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати