Зменшення пропозиції промислової свинини підштовхнуло ціни

Зменшення пропозиції промислової свинини підштовхнуло ціни
Фото: з відкритих джерел

Регіональна розбіжність закупівельних цін на ринку свиней забійних кондицій повернулася. Так, в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України» відзначають, що дисбаланс попиту та пропозиції свинини в різних частинах країни знову «розвів» ціни по регіональних коридорах.

На відміну від цінового розгалуження на початку весни, спровокованого збільшенням концентрації населення в Західних областях, цього разу таку тенденцію «запустив» Схід. Зокрема, зменшення пропозиції промислової свинини підштовхнуло ціни до найвищого коридору цін закупівлі — 53,5-56 грн/кг. У Центрі та на Заході також спостерігалася підвищена заготівельна активність, зокрема лунали позачергові запити на додаткові товарні партії. Тож ціни закупівлі додали 1-3 грн/кг і в цих регіонах, проте зупинилися на дещо нижчих позначках — 52-54 грн/кг та 53-55 грн/кг, відповідно. Середньоринкова позначка цього тижня зупинилася на рівні 53 грн/кг, що на 5,5% вище ніж попереднього  тижня.

Хоча наразі більшість операторів реалізує стандартні товарні обсяги, свинарі відзначають, що тварини довше набирають стандартну забійну масу. Тож випадки, коли на забій спрямовують менші партії товарних тварин або їх маса менша за звичну кондицію, непоодинокі. Оператори також відзначають, що наразі на ринок починають виходити партії тварин, відгодівля яких розпочиналася у перші тижні війни, тож, найімовірніше, і надалі середня забійна маса тварин буде нижчою ніж зазвичай, що обмежуватиме пропозицію.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zmenshennya-propozycziyi-promyslovoyi-svynyny-pidshtovhnulo-cziny
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати