Зменшення врожаю соняшника в Україні поки не призвело до зростання закупівельних цін

Зменшення врожаю соняшника в Україні поки не призвело до зростання закупівельних цін
Фото: з відкритих джерел

Україна завершує збирання соняшника, врожай якого стане найнижчим за багато останніх років. Але поки це не вплинуло на закупівельні ціни, оскільки основні заводи з виробництва соняшникової олії сконцентровані біля чорноморських портів і їх робота зупинена через часті ракетні обстріли, а ситуація з експортом залишається незрозумілою.

Станом на 4 листопада в Україні з 87% площ або 4,1 млн га намолочено 9 млн т соняшника з врожайністю 2,2 т/га, що підтверджує песимістичні оцінки виробництва на рівні 10 млн т у порівнянні з торішніми 17,5 млн т.

Закупівельні ціни на соняшник в Україні залишаються на рівні 14-15 тис грн/т або 385-410 $/т з доставкою на завод під тиском низького рівня цін на соняшникову олію та шрот внаслідок невизначеності з подальшим експортом через порти Чорного моря.

Експортні ціни на соняшник з поставкою на DAP – Румунія, Угорщина та Болгарія залишаються на рівні 560-580 $/т, що дозволяє експортерам купувати соняшник по 14-14,5 тис грн/т на базисі FCA – господарство та утримує ціни від подальшого падіння.

Ціни на вітчизняну соняшникову олію залишаються на рівні 1000-1050 $/т для поставок в порт або 1150-1200 $/т для поставок до Польщі або Болгарії, тоді як ціни на російську соняшникову олію виросли до 1250-1300 $/т FOB- Чорне море.

Ціни на соняшникову олію отримують підтримку від зростання біржових котирувань на пальмову та соєву олію.

Грудневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії за тиждень виросли на 9,3% до місячного максимуму 4433 рінггитів/т або 935 $/т на тлі активізації попиту внаслідок зростання цін на соєву олію та обмеження експорту соняшникової олії з України. При цьому на ринок тисне збільшення запасів пальмової олії в Малайзії на кінець жовтня до 3,5-річного максимуму 2,53 млн т, викликане нарощуванням виробництва та скороченням експорту.

За прогнозами Асоціації пальмової олії Індонезії (GAPKI), виробництво пальмової та кісточкової олії в країні скоротиться у порівнянні з минулим роком з 51,6 до 51,3 млн т.

На тлі активного експорт соєвої олії з США грудневі ф’ючерси на неї на біржі в Чикаго за тиждень виросли на 4,5% до 1685 $/т, що відповідає рівню початку червня.

Нагадаємо, що в той час ціни попиту на соняшникову олію складали 1500-1600 $/т з доставкою до ЄС, але зараз європейські переробники забезпечені сировиною до січня-лютого завдяки збільшенню пропозицій соняшника з ЄС та України.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zmenshennya-vrozhayu-sonyashnyka-v-ukrayini-poky-ne-pryzvelo-do-zrostannya-zakupivelnyh-czin
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати