Значне збільшення виробництва ячменю у ЄС загрожує цінам на українську зернову
Україна активно торгує ячменем старого врожаю, який користується попитом у світі. Ціни можуть ще зрости найближчим часом. Проте у новому сезоні очікується суттєве збільшення пропозиції ячменю з Франції.
Про це йшлося під час аналітичного брифінгу кооперативу ПУСК, створенного у рамках ВАР.
“Ми активно торгуємо старим врожаєм, у квітні експортовано близько 200 тисяч тонн. На травень уже законтрактовано 180 тис. тонн, з яких, як мінімум, один корабель буде відправлений до Китаю. Тож ціни на ячмінь не падають, а навіть можуть зростати. Ще одним фактором зростання буде цінова різниця між кукурудзою і ячменем: кукурудза знову дорожча на $8-10 на тонні, що робить ячмінь привабливішим для покупців. Умовні ціни можуть зрости на $2-3 на тонні найближчим часом та на СРТ можуть сягнути $157-158 вже за тиждень. Ціни переробників знаходяться в діапазоні 5400-5500 грн/т”, – зазначають аналітики.
Проте у новому сезоні ячмінь може обвалитися у ціні.
“У ЄС очікується зростання виробництва ячменю на 11 млн тонн. Там сіють багато ярого ячменю на тих площах, де не вдалося посіяти озимину. Зокрема це стосується Франції, де багато площ не були засіяні озимими культурами і зараз засіваються ячменем та кукурудзою. Тому Франція вже активно продає новий врожай, зокрема до Китаю, оскільки може бути надлишок ячменю. Тобто у другій половині червня можуть знижуватися ціни і на український ячмінь”, – прогнозують у ПУСК.
Умовні ціни на новий врожай українського ячменю становлять $150-155/т СРТ порт, $165-175/т DAP/CIF Констанца.