Зниження цін на газ опускає ціни на азотні добрива

Зниження цін на газ опускає ціни на азотні добрива
Фото: з відкритих джерел

Ціни на газ в Європі продовжують опускатися під тиском значних запасів, теплої погоди та нарощування поставок зрідженого газу, що знижує ціни на азотні добрива та сприятиме зменшенню собівартості сільгоспкультур.

На хабі TTF у Нідерландах червневі ф’ючерси подешевшали до 35,06 €/МВт-год або 398,1 $/1 тис куб м. Востаннє такі ціни були зафіксовані у липні 2021 року, коли росія вперше почала перекривати поставки енергоносіїв до Європи. Варто нагадати, що у докризовому 2019 р вартість TTF в середньому складала менше 15 €/МВт-год.

Газові сховища наразі заповнені на 62%, а поставки ЗПГ з терміналів до газотранспортної системи Європи у квітні сягнули історично рекордних 12,07 млрд куб м. У травні темпи поставок ЗПГ також залишаються високими.

У квітні фактична ціна реалізації видобутого в Україні газу знизилася у порівнянні з березнем на 25% з 18680,83 до 14382,34 грн/1 тис куб м, що є найнижчим значенням з початку розрахунку даного показника у березні 2022 р, – повідомляє Міністерство економіки. Нагадаємо, середня ціна газу розраховується за формулою з метою нарахування рентної плати за використання надр відповідно до положень Податкового кодексу України.

Світові ціни на карбамід, які на початку весни сягали 500-530 €/т, зараз опустилися до 400-420 €/т, проте в Україні зниження цін майже непомітне. При цьому холдинг Group DF (OSTCHEM) Дмитра Фірташа експортує карбамід до Румунії за ціною вдвічі нижчою, ніж продає на внутрішньому ринку України, – повідомляє агенція «Хім-кур’єр».

«За даними транспортних компаній, у травні завод «Азот» (Черкаси) планує поставити до Румунії 3 тис т карбаміду, і за 1-7 травня вже експортував 1,4 тис т добрив за ціною 357 $/т DAP Вадул-Сірет”, – ідеться у повідомленні.

Для порівняння, вітчизняним аграріям OSTCHEM пропонує карбамід по 29 тис грн/т з ПДВ або 653 $/т (за даними прайсів на 10.05.23). У 2022 році заводи холдингу збільшили у порівнянні з попереднім роком обсяги виробництва карбаміду у 4,7 разів – з 22,8 до 106,5 тис т.

Наприкінці квітня Євросоюз почав формування пулу покупців та продавців природного газу з метою уникнення різких стрибків цін, які шокували енергетичні ринки минулого року. Тому є надія, що наступного року ринок газу буде досить стабільним, і різкого подорожчання газу і, відповідно, азотних добрив не буде.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/znyzhennya-czin-na-gaz-opuskaye-cziny-na-azotni-dobryva
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати