Зниження цін на соєву та соняшникову олію посилює тиск на котирування пальмової олії

Зниження цін на соєву та соняшникову олію посилює тиск на котирування пальмової олії
Фото: з відкритих джерел

Нарощування поставок на світовий ринок соняшникової олії з Україна та рф і соєвої олії з Бразилії та Аргентини посилює тиск на котирування пальмової олії, які поки залишаються стабільними на тлі високих цін на нафту.

Експорт соняшникової олії з України у листопаді виріс у порівнянні з жовтнем на 32% до 538 тис т, а загалом у 2023/24 МР сягнув 1,3 млн т, тоді як торік за цей період було відвантажено 1,44 млн т.

Ціни попиту на українську соняшникову олію у грудні впали на 30-40 $/т до 720-730 $/т DAP – порти Дунаю та 710-730 $/т DAP – порти Чорного моря на тлі збільшення поставок та падіння цін в Китаї та Туреччині.

Світові ціни попиту на соняшникову олію з доставкою покупцям за два тижні знизилися на 5,9% до 845 $/т.

Причиною різкого падіння цін стало зниження котирувань на соєву олію в Чикаго, де січневі ф’ючерси протягом тижня подешевшали на 5,8% до 1055 $/т (-6,9% за місяць) під тиском покращення погоди в Аргентині та Бразилії, які завершують сівбу сої. В Бразилії збільшується кількість опадів, особливо у центральних регіонах, що страждали від посухи.

Лютневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії другий тиждень торгуються на ріні 3750 рінггитів/т або 812$/т на тлі скорочення виробництва та темпів експорту. За даними сюрвейєра Intertek Testing Services, Малайзія за 1-25 грудня скоротила у порівнянні з аналогічним періодом листопада експорт продуктів з пальмової олії на 16,1% до 1,06 млн т.

Геополітична ситуація на Близькому Сході підтримує ціни на нафту на рівні 80 $/барель, але трейдери не прогнозують збільшення попиту на пальне, особливо на тлі теплої зими в Європі.

За оцінками аналітиків, споживання нафти переробними заводами в Європі у 2023 р зменшиться до 50-річного мінімуму та буде на 40% нижчим, ніж на початку 2000-них. На обсяги споживання впливає також швидкий перехід до використання електромобілів.

В Україні закупівельні ціни на соняшник (з олійністю 50%) за тиждень виросли на 200-500 грн/т до 14500-15000 грн/т з доставкою на завод, оскільки переробники накопичують сировину на січень та готові знизити маржу, щоб завантажити потужності. Наприклад, EBITDA «Кернелу» у сегменті переробки олії у першому кварталі 2023/24 МР залишилася на рівні 158 $/т для соняшникової олії.    

Аграрії продовжують стримувати продажі в очікуванні підвищення попиту та цін внаслідок активізації експорту соняшника до Болгарії.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/znyzhennya-czin-na-soyevu-ta-sonyashnykovu-oliyu-posylyuye-tysk-na-kotyruvannya-palmovoyi-oliyi
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН