Tempo950x100

Tempo300x100

Зниження світових котирувань на кукурудзу до 3-річного мінімуму зупинило зростання цін в Україні

Зниження світових котирувань на кукурудзу до 3-річного мінімуму зупинило зростання цін в Україні
Фото: з відкритих джерел

На біржі в Чикаго березневі ф’ючерси на кукурудзу впали на 1,3% до найнижчого з грудня 2020 р рівня 179,1 $/т (-6% за місяць) на тлі покращення погоди в Бразилії та низьких темпів експорту з США.

Бразилія у грудні експортувала 6,1 млн т кукурудзи, що майже відповідає 6,24 млн т, експортованим у грудні 2022 р. У січні країна планує відвантажити ще 3,3 млн т зернової, що посилить конкуренцію з продавцями з США та України, особливо на ринку Китаю.

У 2023/24 МР США експортували 12,8 млн т кукурудзи, що на 28% перевищує торішні темпи, але й прогноз експорту на поточний сезон на 26% вищий, ніж у попередньому. Щоб експортувати прогнозовані USDA 53,3 млн т, потрібно щомісяця відвантажувати 5 млн т кукурудзи, хоча в перші 4 місяці сезону експорт зернової складав в середньому лише 3,2 млн т.

Україна протягом 1 липня – 31 грудня експортувала 9,4 млн т кукурудзи, що на 32% поступається торішнім темпам, але й прогноз експорту на поточний сезон на 28% нижчий, ніж був у попередньому, що обумовлено посиленням конкуренції на світовому ринку та скороченням поставок до ЄС. На тлі скорочення експорту та збільшення виробництва кінцеві запаси кукурудзи у 2023/24 МР можуть вирости до 6,8 млн т у порівнянні з 2,8 млн т у 2022/23 МР.

Трейдери очікують, що у новому звіті експерти USDA відкоригують оцінки площ до збирання, урожайності та виробництва кукурудзи для США,але це суттєво не вплине на світовий баланс.

В Україні експортний попит на кукурудзу залишається на високому рівні, а зниження курсу гривні відносно долара за місяць на 4% призвело до зростання гривневих цін до 6450-6550 грн/т,тоді як ціни в доларах складають 155—158 $/т з доставкою до портів Чорного моря та 165-170 $/т – з доставкою до портів Дунаю.

Джерело: graintrade.com.ua

Перегляди: 31
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/znyzhennya-svitovyh-kotyruvan-na-kukurudzu-do-3-richnogo-minimumu-zupynylo-zrostannya-czin-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1

  22 Лютого

  Імпортовані з Польщі добрива займають до 10% українського ринку

  Микола Сольський обговорив з румунським колегою транзит української агропродукції

  Мініатюрні букети: у Польщі створили унікальний формат чаю

  Danone планує продати бізнес у рф підприємцю, пов’язаному з небожем Кадирова

  Програма USAID АГРО надасть 5,6 млн грн на втілення проєкту із запобігання корупції в сфері земельних відносин

  Добовий пропуск української агропродукції через кордон з Польщею з початку лютого зменшився в 6 разів

  Мінагрополітики розпочало роботу над створенням Концепції Державної програми розвитку тваринництва

  Супермаркети оновили ціни на яблука, груші та виноград

  Чернігівська агрофірма будує елеватор на 30 тисяч тонн

  Україна продала м’яса за кордон на $892 млн: основні покупці

  БІЛЬШЕ НОВИН