Tempo950x100

Tempo300x100

Знижки для Кюсюка: депутати протягнули правку до скандального податкового законопроекту № 5600

Знижки для Кюсюка: депутати протягнули правку до скандального податкового законопроекту № 5600
Фото: з відкритих джерел


Під час розгляду законопроекту № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» депутати внесли пропозицію, яка отримала схвалення Верховної Ради – про зменшення розміру єдиного податку для птахівництва.

Зокрема, ставку земельного податку для територій під птахофабриками знижено з 0,95% до 0,5% від нормативної грошової оцінки, тобто майже вдвічі.

Цю поправку подав нардеп Микола Кучер (“Довіра”). Раніше він працював у МХП Юрія Косюка. Тому пільги із земельного податку для птахівників одразу ж охрестили “подарунком Косюку”.

“Для птахівництва, з огляду на чималі обсяги земель, це досить серйозне послаблення”, – каже економіст Олег Пензін.

Саме тому група “Довіра” і дала голоси за законопроект № 5600. Так, “Слуга народу” дали 210 голосів, “За майбутнє” – 18, “Довіра” – 19, позафракційні – 6.

Крім “правки Косюка”, у новому законі є ще кілька нововведень для агросектору.

Найголовніша – запроваджується так зване мінімальне податкове зобов’язання. Це сума податків, які щороку мають сплачувати усі аграрії – приблизно 5% вартості землі.

Якщо сума податків виявиться нижчою за мінімальне податкове зобов’язання (близько 1400 гривень на гектар) то доведеться доплатити.

“Для великого та середнього бізнесу вводити такий податок, можливо, і мало сенс, тому що з його допомогою з ринку можна вилучити частину тіньових доходів. Але вводити таку схему потрібно було для власників не менше 10 тисяч гектарів. Опустивши планку до 50 соток, держава тим самим готує удар по дрібним фермерам і простим селянам. Людям, у яких є земля, тепер доведеться платити мінімальне податкове зобов’язання, навіть якщо вони цю землю не використовують. “, – вважає економіст Олексій Кущ.

Для фермерів підготували ще один сюрприз. Якщо вони отримають від продажу сільгосппродукції доходу більш ніж 12 мінімальних зарплат на рік (72 тисячі гривень), то доведеться платити 18% ПДФО. Тепер фермерам доведеться віддавати державі майже п’яту частину заробленого.

Інша річ, що відстежити заробітки селян на картоплі та цибулі не так просто, особливо якщо основні продажі йдуть через продуктові ринки.

Нагадаємо, норми законопроєкту № 5600 пропонують низку змін до Податкового кодексу України, в частині оподаткування доходів від оренди земельних ділянок, реалізації власно вирощеної с/г продукції, які, як стверджують автори законопроекту, сприятимуть детінізації галузі сільськогосподарського виробництва.

Джерело: strana

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/znyzhky-dlya-kyusyuka-deputaty-protyag
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    19 Березня

    Україна та Румунія побудують євроколію та розширять пункти пропуску через кордон

    В Україні посилили вимоги до якості м’яса, молочних продуктів та ковбасних виробів, які постачатимуться для ЗСУ

    Чехія пропонує ЄС заборонити імпорт російського та білоруського зерна

    Супермаркети показали, як змінилися ціни на рис, макарони та борошно у березні

    Український ринок масла вже не залежить від імпорту

    На частку українського транзитного зерна у Польщі припадає 10% – польські ЗМІ

    Ціни на українську соняшникову олію в портах досягли максимуму від початку сезону

    Ціни на м’ясо в Україні: скільки коштують курятина та свинина

    Бізнес зазнає збитків: затримки швидкопсувних товарів на кордоні збільшились до 7 діб

    18 Березня

    Майже 25 млн гривень виплатили 5 господарствам на сади і теплиці

    БІЛЬШЕ НОВИН