Зростання цін на сезонні ягоди в Україні перевищило всі прогнози

Зростання цін на сезонні ягоди в Україні перевищило всі прогнози
Фото: з відкритих джерел

Вітамінний сезон у розпалі. Ягоди та фрукти заполонили ринки та полиці українських магазинів. Фахівці сервісу доставки продуктів Zakaz.ua проаналізували, як за рік в українських супермаркетах змінилися ціни на ягоди, і розповіли, скільки українцям коштуватимуть плоди. Найбільше підскочили ціни на малину, лохину та диню.

Постійні стреси та нервова напруга неминуче відбиваються на імунітет людини. Для відновлення організму його потрібно насичувати вітамінами, зокрема, що містяться у свіжих овочах, фруктах та ягодах. Проте отримувати вітаміни для українців коштуватиме цього року недешево.

Напередодні літа економічні експерти прогнозували невідворотне підвищення цін через війну щонайменше на 10% на ягоди та фрукти. Зокрема, про це попереджав заступник міністра аграрної політики та продовольства України — Тарас Висоцький, який зазначив, що через війну ціни на ягоди зростуть через підвищення собівартості вирощування та зменшення їхньої доступності. Проте за фактом зростання цін суттєво перевершило всі прогнози. За останніми даними Держстату, середній показник річної інфляції в Україні за підсумками червня 2022 року становить 21,5%. Ягоди та фрукти подорожчали на 22,4% порівняно з червнем 2021 року.

Ціни на ягоди

За даними аналітиків Zakaz.ua, суттєве подорожчання торкнулося майже всього асортименту ягід. Найбільше зросла в ціні малина, майже втричі – на 197%. На полицях супермаркетів у фасованому вигляді вона коштує 198 грн за 250 р.

Також значно зросла ціна на найпопулярнішу в останні роки серед українців ягоду — лохину. Сині ягоди цього року можна придбати за 470 грн/кг, що на 127% більше, ніж у липні 2021 року. Зокрема, значно зросли в ціні такі ягоди: ожина – 129 грн за 200 г (на 120%), червона слива – 129 грн за 1 кг (на 96%), чорна смородина – 160 грн за 1 кг (на 25%) , жимолість – 35,99 грн. за 150 г (на 23%).

У порівнянні з багатьма товарними позиціями найменше зростання цін спостерігається на такі ягоди: червона смородина — 99 грн за 1 кг (+3%), полуниця — 80 грн за 1 кг (+3%) та аґрус — 93,60 грн за 500 г (+7%).

Попри динамічну статистику подорожчання, є ягоди, які навпаки впали у ціні. Йдеться про черешню, журавлину та суницю, які подешевшали на 33%, 16% та 9% відповідно.

Слід зауважити, що вартість ягід у супермаркетах традиційно вища, ніж на стихійних та оптових ринках.

Ціни на баштанні

Кавуни та дині вже з’явилися в магазинах, але поки що їх купують не дуже охоче. Люди чекають на серпневий врожай, сподіваючись на нижчі ціни. Вартість кавуна у столичних супермаркетах у середньому становить 30,99 грн за кілограм, що на 61% вище, ніж у липні минулого року. Найбільше підскочила ціна на диню – на 144%. Цього року жовтий плід коштуватиме 78 грн за 1 кг, тоді як у липні 2021 року ціна становила 32 грн.

Економісти зазначають: цього року значного зниження цін на баштанні плоди не буде, бо в Україні більшість баштанних культур надходила з Херсонської та півдня Запорізької областей. Також кавуни везуть із Миколаївщини та Одещини, але набагато менше. Цього року через окупацію Херсонщини та частини Запорізької області переважно у магазинах продаватимуть імпорт, що, безумовно, підвищить вартість. З іншого боку, зростання цін впливає логістика. Адже навіть імпортні плоди раніше привозили в Україну через порти Чорного моря. Тепер їх доводиться везти вантажівками через Болгарію та Румунію. Це значно підвищує витрати.

Джерело: east-fruit.com

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zrostannya-czin-na-sezonni-yagody-v-ukrayini-perevyshhylo-vsi-prognozy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати