Зростання цін на соняшникову олію в Україні буде обмежене зниженням котирувань пальмової олії

Зростання цін на соняшникову олію в Україні буде обмежене зниженням котирувань пальмової олії
Фото: з відкритих джерел

В Україні ціни на соняшникову олію на тлі активізації попиту протягом тижня виросли на 15-20 $/т до 800-815 $/т з доставкою до портів Чорного моря, 840-950 $/т з доставкою до Болгарии та 890 $/т з доставкою до Італії. Імпортери на тлі подорожчання пальмової олії активізували закупівлю дешевшої соняшникової олії.

За даними Trading Economics, за тиждень середня ціна на соняшникову олію з доставкою покупцям виросла на 2,9% до 880 $/т.

Пальмова олія дешевшає на прогнозах зниження цін на нафту внаслідок послаблення напруги на Близькому Сході, оскільки Ізраїль вивів частину військ з південної частини сектору Газа.

Травневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії за три сесії знизилися на 2,5% до 4298 рінггитів/т або 905 $/т (+0,7% за тиждень). Після 9 квітня, коли завершиться святкування Рамадану, кількість робочих на плантаціях збільшиться, тому обсяги виробництва виростуть. Рада з пальмової олії Малайзії оприлюднить звіт по виробництву, експорту та запасах 15 квітня, а не 10, як зазвичай, тому ринок поки що залишатиметься у невизначеності.

Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора впали на 2,2% до 1055 $/т (-0,6% за тиждень), оскільки ціни на сою залишаються під тиском низьких темпів експорту з США та збільшення пропозицій дешевої сої з Південної Америки.

За прогнозом компанії Post, Єгипет у 2023/24 МР збільшить імпорт соняшникової олії у порівнянні з попереднім сезоном з 350 до 700 тис т завдяки кращій ціні на неї та широкому використанню при змішуванні з соєвою олією для програми субсидування. Протягом жовтня – березня 2023/24 МР Єгипет імпортував 483,8 тис т соняшникової олії у порівнянні з 217,4 тис т за аналогічний період 2022/23 МР, оскільки Україна та рф значно збільшили поставки до Єгипту, та пропонують соняшникову олію за кращою ціною, ніж соєву.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zrostannya-czin-na-sonyashnykovu-oliyu-v-ukrayini-bude-obmezhene-znyzhennyam-kotyruvan-palmovoyi-oliyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати