Зупинка морського експорту загрожує глобальній продовольчій безпеці, – Микола Сольський

Зупинка морського експорту загрожує глобальній продовольчій безпеці, – Микола Сольський
Фото: з відкритих джерел

Блокування «зернового коридору» матиме негативні наслідки не лише для України, це вплине на продовольчу безпеку у світі та може спровокувати значне підвищення цін на зерно у майбутньому. Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський сказав в ефірі загальнонаціонального марафону #UAразом.

«Ціни на зерно реагують негативно, вони будуть йти вгору. І ми дуже сподіваємось на спільну роботу з нашими партнерами, щоб виправити цю ситуацію», – зазначив Микола Сольський.

Підвищення цін відчують навіть ті країни, які ніколи не купували українського зерна, а також може загостритися продовольча криза. Насамперед, у найбідніших країнах світу.

Зрив угоди також відобразиться і на внутрішньому ринку. В Україні вже спостерігається тенденція до зменшення посівних площ. Фермери цього року посіяли озимих приблизно на 40% менше площ, ніж минулого року.

«Зерновий коридор є важливим для українського фермера тим, що ціна на зерно в перспективі росла, що давало змогу аграріям покрити затрати й провести майбутню посівну», – пояснив Міністр.

Микола Сольський підкреслив, що 70% українського експорту здійснювалося саме через морські коридори. І хоч Україна за останні місці значно наростила експорт альтернативними шляхами – через кордони з ЄС, зупинка морського експорту загрожує глобальній продовольчій безпеці.

Нагадаємо, у суботу, 29 жовтня, росія заявила, що зупиняє дію “зернової угоди” після вибухів у тимчасово окупованому Севастополі.

Президент Володимир Зеленський підкреслив, що Росія виходом з зернової ініціативи хоче повернути загрозу масштабного голоду в світі.

У свою чергу Міністерство інфраструктури наголошує, що реалізація “зернової ініціативи” несе виключно гуманітарний характер, тому Україна готова продовжувати відвантажувати агропродукцію для забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zupynka-morskogo-eksportu-zagrozhuye-globalnij-prodovolchij-bezpeczi-mykola-solskyj
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН