Зимовий гарбуз: екзот завойовує популярність в господарствах українців

Зимовий гарбуз: екзот завойовує популярність в господарствах українців

Новий вид гарбуза – зимовий або восковий – вже завойовує популярність в господарствах українців.

У цього плода є й інші назви – зимова диня або бенінказа. Він популярний в Індії, Китаї, Латинській Америці та Індонезії.

Зимовий гарбуз прекрасно підійде для України, бо його можна зберігати при кімнатній температурі, а в коморі він пролежить два-три роки і, як стверджують фахівці, навіть покращить свої смакові властивості. 

Крім цих переваг, зимовий гарбуз також має лікувальні властивості. М’якоть плодів можна вживати при високій температурі і як жарознижувальний засіб. Як і в звичайних гарбузів, у їжу вживають насіння. До речі, вважається, що воно сприяє довголіттю.

Недостиглі можна їдять у салатах, а з достиглих плодів роблять каші, запіканки, супи, гарніри, солодкі цукати, соки.

Також перевагою зимового гарбуза є те, що вживати в їжу можна і стиглі плоди (зазвичай покриті білим восковим нальотом), і недозрілі, які мають липкий наліт.

Зовні восковий гарбуз дуже схожий на звичайний. Ліани товщиною в олівець, довжиною до 4 м, листя трохи менше. Квіти в діаметрі до 15 см. Плоди можуть бути круглими і видовженими, вагою до 10 кг, але в середньому 5 кг.

Хоч і називають гарбуз зимовим, але садять його навесні, коли температура грунту добре прогріється. Робіть відстань не менше 70 см, зручно вирощувати на шпалері. Рослина полюбляє тепло, тож можна накрити агроволокном. Молоді рослини треба рясно поливати, а вже пізніше вона буде здатна витримувати засушливу погоду.

Збирають урожай, як і звичайного гарбуза, восени. Дозрілі плоди лежатимуть довго, а недозрізі можна заморожувати.

Джерело: landlord.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/zymovyj-harbuz-ekzot-zavojovuye-populyarnist-v-hospodarstvah-ukrayinciv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати